Poczetnyik Luca

MTK Budapest - Dunaújvárosi KKA 23-24 (12-11)

Publikálva: 2015.08.07 Frissítve: 2015.08.13 Kézilabda

Egyenrangú ellenfele volt az MTK Budapest, a tavalyi bajnokságban negyedik helyen végzett dunaújvárosi együttesnek

Előkészületi mérkőzés, Budapest, Elektromos csarnok
Vezette: Dobrovics, dr. Tályok

A mérkőzés élő, szöveges közvetítése az onlajnok.com oldalon.

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Putz (kapusok) – Horváth 2, Tóth 3, Barna 1, Kovács Gréta 1, Wolf 5/3, Valovics, Dakos 1, Gera 1, Hosszu, Gorilszka 3, Blaubacher 2, Faluvégi 2, Szádvári 2.

Dunaújvárosi KKA: Oguntoye, Nagy Éva (kapusok) – Szalai 5/1, Azari 1, Kovács Anna 10/4, Hajtai, Termány, Kamper, Takács D. 1, Vincze 2, Kemény, Ferenczy 1, Takács B. 3, Nick 1, Hanusz.

Hétméteres: 3/3, ill. 7/5
Kiállítás: 10, ill. 6 perc.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 4-3, 14. perc: 6-4, 19. perc: 8-5, 24. perc: 10-9, 27. perc: 11-10, 36. perc: 14-13, 46. perc: 18-16, 52. perc: 21-20, 56. perc: 22-22.

Golovin Vlagyimir, vezetőedző (MTK Budapest): – Hasonló meccs volt, mint két nappal ezelőtt Dunaújvárosban. Kértem, hogy küzdjünk, javítsunk a védekezésen, és a lányok a megbeszéltek szerint játszottak. Örülök, hogy a fiatalok közül többen is dörömbölnek az első csapat ajtaján. Amíg ők voltak a pályán, addig sem volt érzékelhető különbség a két csapat között. A végjáték gyakran ilyen. Az ellenfél 60 perc alatt egyszer vezetett, de nincs jelentősége,mert ma is sokat tanultunk.

Mátéfi Eszter, vezetőedző (Dunaújvárosi KKA): – Hasznos meccs volt. Bulath és Triscsuk a válogatottal készül, így lehetőségem volt az újonnan igazolt játékosok kipróbálására. Nagyon tetszett a lányok hozzáállása, és az, hogy tudtak küzdeni, vesztett helyzetből fordítani. Van a mag, amelyik tavaly is végig a hátán vitte a csapatot és az ilyen mérkőzéseken kiderül például, hogy Kovács Anna érkezésével sokat erősödött a jobb oldalunk. Bízom benne, hogy idén is jó eredményt érünk el a bajnokságban, bár nem szabad elfelejteni, hogy több csapat is jelkentősen megerősödött, így az MTK is.