Magunkat vertük meg

Publikálva: 2018.04.07 Frissítve: 2018.04.07 Kézilabda

Gyermeteg hibákat vétettük a remek formában lévő Kisvárda ellen, csak vereség lehetett a vége.

Kisvárdai KC–MTK Budapest 26-21 (13-10)
Kisvárda Városi Sportcsarnok, 950 néző
Vezette: Nagy F., Túróczy

KKC: Dzsukeva, Triffa – Radojevics 4, Triscsuk 6 (1), Karacs 3, Umanyec, Szabó V., Mihovics, Tarjányi, Orbán 5, Milanovics-Litre 2, Khakunova 4, Dmitrovics 2, Katona
Vezetőedző: Vlatko Djonovics

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 2, Karnik 3 (1), Sallai 3, Szádvári 1, Slakta 3, Valovics, Kovács G., Barna 1, Mód, Dakos 6, Termány, Gorilszka 1, Kuti 1

Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 2-2, 14. p.: 7-2, 22. p.: 11-6, 33. p.: 16-10, 39. p.: 16-14, 46. p.: 21-17, 53. p.: 25-19

A K&H női kézilabdaliga 19. fordulójában csapatunk az immár nyolc meccse veretlen Kisvárdai KC otthonába látogatott.

Rémálomszerűen kezdődött számunkra a találkozó: a hazaiak kapusa, Jekatyerina Dzsukeva lehúzta rolót, szinte megbabonázta mieinket, az első negyedórában mindössze háromszor tudtunk túljárni az eszén. A játékrész derekán már öt gól volt a KKC előnye, de a hajrához közeledve ebből valamennyit faragni tudtunk, így 13-10-es állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, három gyors góllal igyekeztek leszakítani minket. Innen azonban még volt sabszunk, miután 4-0-ás rohammal vissza tudtunk jönni a meccsbe (16-14). Ennél közelebb azonban már nem kerültünk a Kisvárdához: Vlatko Djonovics tanítványai nyugodtabban kezelték a kiélezett helyzeteket, jobban jöttek ki a potenciális fordulópontokból, így végül otthon tartották a két pontot (26-21).

A mieink április 14-én, szombaton, a Kecskemét ellen javíthatnak.

Golovin Vlagyimir: Óriási akarattal, de sok technikai hibával játszottunk. Többször is nagy hátrányból jöttünk fel, de a kritikus szituációkban nem tudtunk még közelebb férkőzni az ellenfélhez.