Hárspataki Gábor

Kosárlabda: megvan az első győzelem a bajnokságban (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.10.16 Frissítve: 2021.10.16 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest 68-62-re győzött hazai pályán a PINKK Pécsi 424 ellen.

Az első három forduló után a TFSE-MTK Budapest még nyeretlenül fogadta a Városmajorban a szintén győzelem nélkül álló, a tabella utolsó helyét elfoglalól PINKK Pécsi 424 együttesét.

Magyar Bianka tanítványai remekül kezdték a meccset, és az időközben távozó Chante Stonewall helyén négyes poszton debütáló Ja’Tavia Tapley (19 pont) vezérletével 25-12-es előnyre tettek szert az első negyed után.

A második tíz percben már a kiegyenlítettebb játék volt a jellemző, miközben csapatunk remekül őrizte a megszerzett 13-15 pontos vezetését, így a felek 39-26-os eredménynél mehettek el a nagyszünetre.

A fordulást követően a kék-fehér lányok ismét ávették az irányítást, majd elsősorban Burján Laura (12 pont) és Theodoreán Alexandra (10 pont) kosarainak köszönhetően a negyedik negyed elején már húszpontosra nőtt a különbség (59-39). A végjátékban a TFSE-MTK alaposan kiengedett, viszont az első bajnoki győzelem így sem forgott veszélyben.

Csapatunk egy hét múlva a DVTK otthonába látogat.