Kosárlabda: győzött a második csapatunk a BEAC Újbuda ellen (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.10.25 Frissítve: 2021.10.25 Kosárlabda női

A női NB I/B piros csoportjában szereplő együttesünk hazai pályán 68-49-re legyőzte a BEAC Újbudát.

A MAFC elleni nyitófordulóban szerzett győzelem és a Csata elleni vereség után az MTK-TFSE a BEAC-Újbuda együttesét fogadta a harmadik bajnoki mérkőzésen.

Az első negyed viszonylag pontszegény, de annál kiegyenlítettebb játékot hozott, mely után 13-10-re a vendégek vezettek. Majd Patai Benjamin tanítványai a második tíz percben igencsak belehúztak a támadóoldalon, és játékosaink – a mezőny legeredményesebbjeként 25 pontig jutó Baa Dominika vezérletével – 39-25-ös előnyt dolgoztak ki a nagyszünetre.

A kék-fehér lányok a harmadik negyedben nagyon magabiztosan őrizték a különbséget, míg a negyedik negyedben húsz pont fölé tornázták a vezetést, míg végül csapatunk 68-49-es sima győzelmet aratott.

Ezzel a győzelemmel az MTK-TFSE 2-1-es mérleggel áll, és a következő játéknapon, vasárnap a PINKK-PVSK U23-as (3-1) alakulata látogat a Városmajorba.