Kekezovity Anna

Kosárlabda: kikapott Sopronban az MTK-TFSE

Publikálva: 2023.04.20 Frissítve: 2023.04.20 Kosárlabda női

Az MTK-TFSE női kosárlabdacsapata huszonegy ponttal kikapott a Sportdarázs-SMAFC vendégeként a másodosztály rájátszásában

Először kapott ki a másodosztályú női kosárlabda-bajnokság rájátszásában az MTK-TFSE. Hegedűs Péter csapata Sopronban vendégeskedett, és 72-51-re maradt alul a Sportdarázs-SMAFC együttesével szemben.

A találkozó első perceiben nem záporoztak a pontok. Öt perc után 5-3 állt az eredményjelzőn a hazai csapat javára, a játékrész pedig 15-11-gyel zárult. A második negyedben a soproniak több, mint kétszer annyi pontot hoztak össze, mint az MTK-TFSE játékosai, akik maradtak a 11-nél, így a nagyszünetben 37-21 volt az állás.

A fordulás után már kiegyenlített volt a meccs, ám a hátrányt nem sikerült jelentősen csökkenteniük Herman Alizéknak. A negyedik felvonás 55-40-nél kezdődött, és a hazaiak jól őrizték előnyüket a meccs végéig. Az MTK-TFSE huszonegy pontos vereséget szenvedett a Novomatic Arénában. A találkozón az MTK-TFSÉ-ből Herman Aliz 15, Turi Eszter 8 pontig jutott.