Kosárlabda: kikapott a magyar csapat a tajvaniaktól az Egyetemi Világjátékok negyedöntőjében

Publikálva: 2023.08.01 Frissítve: 2023.08.01 Kosárlabda női

A Dúl Pankával, Király Andreával és Kenyeres Anett-tel felálló magyar válogatott kiélezett végjáték után három ponttal alulmaradt a tajvaniakkal szemben a csengtui negyeddöntőben.

Miután a Magyar Bianka vezette magyar csapat az A-csoport második helyén végzett, a B jelű hármas győztesével, Tajvannal találkozott a kínai Csengtuban zajló Egyetemi Világjátékok negyeddöntőjében. A klubunk játékosai közül Dúl Pankát, Király Andreát és Kenyeres Anettet is a soraiban tudó válogatott – amelyet a kispadon Hegedűs Péter segít másodedzőként – jól kezdte a meccset: az első negyedben 11-5-re, majd 16-10-re is vezetett, a nyitónegyed végére viszont egyre zárkóztak fel az ázsiaiak (16-15). A folytatásban aztán ismét inkább a mieink akarata érvényesült, így a nagyszünetben 39-32-es magyar vezetés állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően fordítottak a tajvaniak, miután kilenc ponttal megnyerték a harmadik felvonást (16-27), ezzel pedig 55-59-nél rajtolt a záró tíz perc. A kiélezett negyedik negyedből sajnos az ellenfél jött ki jobban, a magyar együttes 75-72-re alulmaradt a negyeddöntőben, s így az 5-8. helyért folytathatja a tornán.

MAGYARORSZÁG–TAJVAN 72-75 (16-15, 23-17, 16-27, 17-16)
Magyarország: Mányoky 9, Wentzel 16/9, Mérész 22, Dúl 3, Bernáth 18/9. Csere: Varga 4, Király, Szerencsés, Salamon.

(A fotó forrása: wbasket.hu; MEFS)