Andróczki Flóra

Kosárlabda: hullámzó meccsen az MTK-TFSE legyőzte a Pécset (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.10.15 Frissítve: 2023.10.15 Kosárlabda női

Második csapatunk – hazai pályán – négy ponttal verte az NKA Universitas Pécs II.-t, az NB I/B harmadik játéknapján.

A Törekvés elleni győzelmet, illetve a DVTK U23 elleni vereséget követően vasárnap az MTK-TFSE az NKA Universitas Pécs második együttesét fogadta a Városmajorban. Bozsó Ádám tanítványai rosszul kezdték a meccset (0-10), az első pontokra az ötödik percig kellett várni. A 8-21-es állással véget érő első negyed után azonban a mieink is belelendültek, és hamar négy pontra zárkóztak fel (20-24), mi több, a félidő végére már át is vették a vezetést (36-35).

A nagyszünetet követően Vladár Rózával és Csoma Petrával az élen továbbra is a kék-fehérek akarata érvényesült. A 14-7-re megnyert harmadik etapnak köszönhetően nyolcpontos előnnyel fordulhattunk rá a zárószakaszra, amelynek első felében az MTK-TFSE stabilan őrizte fórját (57-49). A végjátékban aztán 60-60-nál kiegyenlített a Pécs, de a győzelmet szerencsére a lányok nem engedték ki a kezükből. Horváth Dóra büntetőivel, illetve Csoma Petra duplájával 64-60-ra nyert csapatunk, amely ezzel 2/1-es mérleggel áll három kör után.

A mieink legjobbjaként Csoma Petra 17, Vladár Róza 12 ponttal zárt. Folytatás két hét múlva Pécsen, a Mecsek-PVSK U23 otthonában.