Gálfi Dalma

Kosárlabda: a TFSE-MTK Budapest helytállt, de nem bírt a veretlen Győrrel (GALÉRIA)

Publikálva: 2022.10.30 Frissítve: 2022.10.30 Kosárlabda női

Együttesünk 17 pontos vereséget szenvedett hazai pályán az esélyesebb Rába-partiaktól.

A 2-5-ös mérleggel a tabella kilencedik helyén álló TFSE-MTK Budapest kosárlabdacsapata a százszázalékos mutatóval (6-0) második SERCO UNI Győr alakulatát fogadta a Városmajorban.

Az első percekben abszolút fej fej mellett haladtak a felek, a nyitónegyed derekán 9-9 állt az eredményjelzőn. Majd ugyan minimálisan megléptek a vendégek (11-16), Khaalia Hillsman és Dúl Terka révén azonnal visszajöttek a mieink, mi több át is vették a vezetést (19-18), végül győri kosárral fejeződött be az első etap (19-20). A folytatásban a kék-fehérek továbbra is jól tartották magukat (26-26). Az ellenfél többször is négy-öt pontos előnyre tett szert, de a lányok – Hillsmannel és Dúl Pankával az élen – rendre kiegyenlítettek (34-34). A jól sikerült zárópercek után pedig hárompontos előnyben jöhetett a nagyszünet (40-37).

A fordulást követően a második félidő viszont annál rosszabbul indult: Dúl Pankát – két sportszerűtlen fault után – kiállították, amelyet ki is használt a lendületbe jövő Győr (40-45), majd fokozatosan el is húzott (44-55). A mieink játéka ebben az időszakban támadásban és védekezésben sem működött, emiatt 15 pontra nőtt a különbség (48-63). A végjáték elején – Pusztai Petra vezérletével – ismét akadtak biztató jelek (56-67), ám látványosan közelebb jönni nem sikerült, a TFSE-MTK Budapest végül 81-64-es vereséget szenvedett. Csapatunk legjobbjaként Khaalia Hillsman 18 pontig jutott. Magyar Bianka tanítványai továbbra is kilencedik helyen állnak, 2-6-os mérleggel.