Fucsovics Márton

Kosárlabda: az MTK-TFSE nagyot küzdött a Sopron ellen, szoros vereség lett a vége (GALÉRIA)

Publikálva: 2024.03.08 Frissítve: 2024.03.08 Kosárlabda női

A remek első negyed után második csapatunk végül hétpontos vereséget szenvedett – hazai pályán – az esélyesebb Soprontól, az NB I/B-ben.

A tabella hatodik helyén álló MTK-TFSE (8/8-as mérleg) péntek este a harmadik pozíciót elfoglaló Sportdarázs-Soproni MAFC (10/5) csapatát fogadta a Városmajorban, a másodosztályú bajnokság 17. fordulójában.

Bozsó Ádám tanítványai kiválóan nyitották a találkozót: a negyed derekához érve 12-7-re vezettek, majd a következő percekben tovább növelték előnyüket (18-11). Hruby Laura sikeres büntetői után az első etap 22-13-as állásnál ért véget. A második játékrész elején a mieink továbbra is remekül tartották a különbséget, a papíron jobb erőkből álló riválissal szemben (26-16). Ezután viszont a vendégek pillanatai következtek, és 28-28-nál kiegyenlítettek. Sajnos a nagyszünetben pedig minimálisan már a Sopron állt jobban (28-30).

A fordulást követően úgy tűnt, az MTK-TFSE nem tud változtatni a játék képén, ellenfelünk folytatta jó szériáját (30-39). Azonban szerencsére már nem sokáig tartott a kék-fehérek pontszegény időszaka, ennek Gróf Tímea Anna vetett véget, méghozzá két hárompontost értékesítve (36-44), majd Bartos Blanka is betalált kintről (39-44). A harmadik felvonás végén előbb Vladár Róza, majd Vígh Bernadett is egy-egy közeli kettessel jelentkezett. Nyolcpontos hátrányból várhattuk a zárószakaszt (45-53), amelynek első perceiben állandósulni látszott a tíz pont körüli differencia (47-58). Ám a lányok ekkor sem adták meg magukat: Csoma Petra duplájával hat pontra jött fel csapatunk (54-60), mi több, az utolsó két percben háromra is felzárkóztak a lányok (59-62). Sajnos még közelebb jönni már nem sikerült, az MTK-TFSE jól tartotta magát, de végül 66-59-re vereséget szenvedett az esélyesebb Soprontól.

A mieink legeredményesebbje a 15 pontig jutó Gróf Anna Tímea volt.

Együttesünk 8/9-es mérleggel továbbra is a hatodik helyet foglalja el a tabellán. Folytatás március 24-én a Dávid Kornél KA otthonában.