Diósi-Moravcsik Angéla

Kosárlabda: az MTK-TFSE győzelemmel zárta az évadot (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.06.02 Frissítve: 2021.06.02 Kosárlabda női

Másodosztályú kosárlabdacsaptunk 48-39-re verte a Csatát a bajnokság utolsó meccsén.

A női amatőr NB I-ben szereplő kosárlabdacsapatunk, az MTK-TFSE a Csata DSE elleni hazai mérkőzéssel zárta a bajnokságot. A Városmajorban klubunk kiválóságai kezdték jobban a találkozót, az első játékrész után 13-6-ra vezettek a kék-fehérek.

A második negyedben Miháczi Diána és Benke Sára kosarai révén tovább nőtt az előny, így a nagyszünetben már 31-19-es állás szereplt az eredményjelzőn. A félidőt követően nagyon rosszul jöttek ki Hegedűs Péter tanítványai, 14-2-re elbukták a harmadik tíz percet. A záróetapnak ezzel 33-33-as döntetlennel vágtak neki az alakulatok.

Ekkor újra magukhoz tértek az MTK-s lányok, így köszönhetően kilenc ponttal nyerték a véghajrát, ezzel pedig a mérkőzést is (48-39). Az utolsó játéknapon aratott győzelem után együttesünk az előkelő, harmadik helyen végzett a bajnokságban.

MTK-TFSE–Csata DSE 48-39 (13-6, 18-13, 2-14, 15-6)