Fekete Bozsana

Kosárlabda: a TFSE-MTK Budapest ismét magabiztosan nyert a BEAC ellen

Publikálva: 2024.01.12 Frissítve: 2024.01.12 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata meggyőző fölénnyel nyert az E.ON ELTE BEAC elleni első osztályú bajnokin.

Péntek este a TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata hazai pályán fogadta az E.ON ELTE BEAC együttesét az élvonalbeli bajnokságban.

Csapatunk tíz fordulót követően a tabella negyedik, aktuális kihívónk a nyolcadik helyén állt, és további bizakodásra adott okot, hogy decemberben 94-73-ra sikerült nyernünk a BEAC otthonában.

A mostani találkozó eseménydúsan, pontgazdagon indult. A TFSE-MTK leányai az első negyedben megszórták magukat, és 30 pontig jutottak, ám a BEAC is összehozott 22-t (30-22). A második játékrészben szépen őrizte előnyét a hazai gárda, félidőben 49-39 állt az eredményjelzőn. A folytatásban továbbra is a TFSE-MTK tartotta kézben a meccset, és pontszámban folyamatosan távolodott az ellenfelétől. A 25-18-as harmadik negyed után, a záró felvonást 22-18-ra, a mérkőzést pedig végül több, mint húsz ponttal, 96-75-re nyerte meg a Hegedűs Péter által irányított alakulat.

A győztes csapatban több kiemelkedő teljesítmény is akadt. Czinano Monika 20, Dúl Panka 17, Sha Carter 16, Dúl Terka 15, míg Szabó Fanni 13 ponttal vette ki a részét a magabiztos sikerből.