Krizsán Xénia

Kézilabda: Koronczai Petráék győzelemmel kezdték a középdöntőt

Publikálva: 2022.06.28 Frissítve: 2022.06.28 Kézilabda

A magyar női kézilabda-válogatott legyőzte (40–23) Svájcot a Szlovéniában zajló U20-as világbajnokság középdöntőjének első fordulójában.

Remekül kezdetek a mieink, a 4. percben 3–0-ra vezettek a sérülések miatt tartalékos svájciak ellen – mindössze három cserejátékosa volt az ellenfélnek. A félidőt 20–11-re nyerte meg az ifj. Kiss Szilárd által vezetett magyar válogatott.

Sok izgalmat a második játékrész sem tartogatott, honfitársaink nagyon sima győzelmet arattak, így szinte biztosan ott lesznek a negyeddöntőben. Klubunk játékosa, Koronczai Petra ezúttal három góllal járult hozza a sikerhez. A válogatott csak akkor nem jut tovább, ha kedden Svájc legyőzi Egyiptomot, a mieink pedig több mint 16 góllal kikapnak Horvátországtól.

Női U20-as világbajnokság, Szlovénia, középdöntő 1. forduló

Magyarország–Svájc 40–23 (20–11)

Magyarország: Bukovszky, Zsigmond (kapusok), Ballai B. 4, Besszer 2, Faragó 4, Farkas J. 5 (2), Ferenczy 3, Juhász 5, Kajdon 3, Kiss Zs., Koronczai 3, Kukely 4, Mérai 1, Mlinkó Zs. 1, Török 2, Vámos M. 3, Vártok. Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd.

Forrás: nemzetisport.hu