Kézilabda: Hullámzó meccsen nyert a Debrecen (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.05.27 Frissítve: 2021.05.27 Kézilabda

MTK Budapest–DVSC SCHAEFFLER 32-35 (15-17)
Vezette: Bócz, Wiedemann

MTK Budapest: Győri – Pelczéder 2, Bujdosó-Gerháth 6, Marincsák 3, Dakos 3, Szekerczés 5, Juhász E. 4
Csere: Suba (kapus), Szabados 1, Pál T. 7 (3), Sallai 1

DVSC SCHAEFFLER: Csapó – Vantara-Kelemen 7, Vámos P. 3, Hornyák 6 (1), Tóvizi, Kovács A. 12 (2), Arany R. 1
Csere: Giegerich (kapus), Deszpotovics, Bordás, Csernyánszki 2, Bánfai 2, Petrus 2
Vezetőedző: Kudor Kitti

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 0-4; 11. p.: 4-9; 26. p.: 11-13; 34. p.: 18-18; 41. p.: 24-21; 46. p.: 24-25; 51. p.: 28-28
A K&H női kézilabdaliga 25. fordulójában a kiváló formában lévő DVSC-t láttuk vendégül az Elektromos-csarnokban. A két együttes februári mérkőzése 29-29-es döntetlennel ért véget, de tudtuk, nagyon nehéz lesz megismételni a bravúrt: csapatunk két legrutinosabb játékosát nélkülözve, mindössze 12 fővel vágott neki a Loki elleni mérkőzésnek.

Nagyon belealudtunk a mérkőzés elejébe, 4-0-ra elhúztak a vendégek, majd Golovin Vlagyimir a 11. percben, 4-9-es állásnál kikérte első idejét. Ezt követően valamelyest rendeztük a védekezésünket, majd a játékrész hajrájában két gólra meg tudtuk közelíteni a remek formában, lendületesen játszó DVSC-t (15-17).
A második félidőt remekül kezdtük: nemcsak ledolgoztuk hátrányunkat, háromgólos előnybe is kerültünk. Kudor Kitti tanítványai azonban nem hagyták lerázni magukat, így 28-28-as állásnál vágtunk neki az utolsó tíz percnek. A hajrában sajnos egyre inkább elfogyni látszott csapatunk, a fáradtságból adódóan egyre több hibát követtünk el, amit a 12 gólig jutó Kovács Anna vezérletével kíméletlenül megbüntetett a DVSC (32-35).

Hatalmasat küzdöttek a lányok, de sajnos ezúttal nem tudtuk itthon tartani a két pontot. Szomorkodni azonban nincs idő, hiszen péntek délután már az FTC-Rail Cargo Hungaria otthonában van jelenésünk.

Golovin Vlagyimir:Tisztességgel küzdöttünk, és lőttünk harminckét gólt. Ha a végjátékban hatékonyabb a védekezésünk, szebb eredményt is elérhettünk volna