Kézilabda: Hazai pályán is legyőztük a Kisvárdát (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2021.04.04 Frissítve: 2021.04.08 Kézilabda

A remeklő Szekerczés Luca vezetésével tartottuk itthon a két pontot.

MTK Budapest–Kisvárda Master Good SE 37-35 (19-17)
Vezette: Bíró Á., Kiss O.

MTK Budapest: Győri – Juhász E. 3, Szekerczés 9, Marincsák 3, Dakos 6, Szöllősi-Zácsik 7, Pelczéder 1
Csere: Suba (kapus), Szabados 1, Pál T. 6 (2), Sallai, Bujdosó-Gerháth 1, Sári

Kisvárda Master Good SE: Pásztor – Bouti 2, Dombi L. 5, Siska 1, Termány 1, Habánková 3, Udvardi 4
Csere: Mátéfi (kapus), Milosevics 2, Szabó N. 11 (3), Mihálffy 4, Dombi K. 1, Zavaczki 1
Vezetőedző: Bakó Botond

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 6-3, 14. p.: 11-6; 20. p.: 14-12; 37. p.: 23-23; 48. p.: 29-26; 60. p.: 35-34
A K&H női kézilabdaliga 17. fordulójában csapatunk a Kisvárda Master Good együttesét látta vendégül az Elektromos-csarnokban. A két együttes januári összecsapása rendkívüli izgalmakat hozott, másodpercekkel a végső dudaszó előtt dőlt csak el a győztes kiléte, és ezúttal is hasonlóan kiegyenlített csatára volt kilátás.
Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, hamar magunkhoz ragadtuk a vezetést, elsősorban a hatékony támadójátékunknak köszönhetően. Bakó Botond a 13. percben, 10-6-os állásnál ki is kérte első idejét, de ezt követően is tovább őriztük fórunkat. A játékrész hajrájához közeledve aztán a csereként beálló Mátéfi Dalma többször is borsot tört a mieink orra alá, így a szünetben 19-17 állt az eredményjelzőn.
A második félidőt Bakó Botond tanítványai kezdték jobban, a 37. percben – a mérkőzés során először – egyenlített a vendégcsapat. A vezetést azonban már nem tudta átvenni ellenfelünk: hiába egalizált újra és újra a Kisvárda, Szöllősi-Zácsik Szandra és Szekerczés Luca révén rendre visszavettük a vezetést. A hajrá ezúttal is elképesztő izgalmakat tartogatott: előbb kettős emberhátrányba kerültünk, majd Mészáros-Mihálffy Adrienn gólját követően egygólosra olvadt az előnyünk. Bár ekkor már csupán másodpercek voltak hátra a mérkőzésből, még bőven volt okunk az izgalomra, illetve lett volna: sokadjára is érkezett a meccs hőse, Szekerczés Luca, és bebiztosította a győzelmet (37-35).

Nagyon fontos két pontot szereztünk tehát, de ünnepelni nincs idő: szerdán a Békéscsaba, vasárnap a SZISE-Boglári Akadémia vár csapatunkra.