Publikálva: 2021.03.01 Frissítve: 2021.02.28 Kézilabda

Alba Fehérvár KC–MTK Budapest 29-30 (17-15)

Alba Fehérvár KC: Dányi – Szabó-Májer 4, Afentaler 5 (2), Triscsuk 1, Boldizsár 1, Bardi 7, Szarka 5
Csere: Pijevics (kapus), Besszer, Temes 4 (1), Varga E. 2, Gerháth K.

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 5, Dakos 6, Szabados, Szöllősi-Zácsik 10, Marincsák 3, Pelczéder 1
Csere: Szekerczés 1, Juhász E., Pál T. 2, Sári, Bujdosó-Gerháth 1, Sallai 1

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/0
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 2-3; 12. p.: 5-6; 18. p.: 9-7; 24. p.: 12-10; 28. p.: 14-14; 34. p.: 19-18; 40. p.: 21-19; 46. p.: 25-23; 52. p.: 25-28; 58. p.: 27-28
A K&H női kézilabdaliga 14. fordulójában csapatunk az egyre inkább magára találó Alba Fehérvár KC otthonában lépett pályára. A találkozó hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint pár héttel korábban Kisvárdán: az első 50 percben a hazaiak irányították a játékot, futottunk az eredmény után, de a hajrához közeledve felzárkóztunk, majd az utolsó másodpercekben – ezúttal is Szöllősi-Zácsik Szandra révén – megszereztük mind a két pontot.

Folytatás március 6-án a Váci NKSE ellen!

Golovin Vlagyimir:Sikerült fontos két pontot szerezni, de a játékunk nagyon figyelmetlen volt az elsőtől az utolsó percig. A Fehérvár óriásit küzdött, jól is játszott, míg a mi játékunkon sokat kell változtatni a következő mérkőzésig, egyelőre keresem az okokat. Csupán a győzelemnek örülhetünk.