Vári Péter

Kézilabda: döntőben az U20-as válogatott!

Publikálva: 2022.07.02 Frissítve: 2022.07.02 Kézilabda

Koronczai Petráék Svédországot is magabiztosan legyőzték, ezzel bejutottak az U20-as világbajnokság fináléjába.

A magyarok 4–3 után a 23. percben vezettek (11–10), a szünetben pedig 15–14-es előnyben voltak. A második félidő is rendkívül szorosan alakult, eleinte nem tudott ellépni a címvédő, de az utolsó tíz percben remek védekezéssel és pontos támadójátékkal 10–2-es sorozatot produkált, ezzel eldöntötte a meccset.

Klubunk játékosa, Koronczai Petra ezúttal két találatot jegyzett.

Ifj. Kiss Szilárd szövetségi edző csapata a csoportkörben Egyiptomot 39–20-ra, az Egyesült Államokat 46–5-re, Lengyelországot 30–16-ra verte, a középdöntőben Svájcot 40–23-ra, Horvátországot 29–17-re győzte le, a negyeddöntőben pedig 30–26-ra nyert Dánia ellen.

A mostani a 23. női junior-világbajnokság, a mieink korábban egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek.

Női U20-as világbajnokság, elődöntő

SVÉDORSZÁG-MAGYARORSZÁG 25-33 (14-15)

Celje, játékvezetők: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok).

SVÉDORSZÁG: Aseskog, Popaja, Schjött (kapusok), Akesson, Axnér 6 (2), Blomst 4, Heikka, Johansson 1, Leissner, Lindberg 4, Mumbongo 3, Nuhanovic 3, Petersson 3, Shoai 1, Wedenby, Östblom. Edző: Jesper Östlund.

MAGYARORSZÁG: Bukovszky, Zsigmond (kapusok), Ballai 6, Besszer 4, Faragó, Farkas 11 (5), Ferenczy 2, Juhász, Kajdon 2, Kiss 1, Koronczai 2, Mlinkó 1, Mérai 2, Török, Vámos 2, Vártok. Edző: Kiss Szilárd.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5.