Fucsovics Márton

Kajak-kenu: Szulovszky Petra ezüstérmével zárult az olimpiai reménységek versenye

Publikálva: 2021.09.12 Frissítve: 2021.09.12 Kajak-kenu

Vasárnap sem maradtunk érem nélkül.

A csehországi Racicében rendezett kajak-kenu olimpiai reménységek versenyének zárónapján Szulovszky Petra és Panyik Zsombor is két számban volt érdekelt. Petra K2 U16 200 méteren Szulovszky Csenge oldalán bejutott a döntőbe, majd 41.754-es idővel a Tölgyesi Flóra, Szegedi Angelina Judit duó mögött a második helyen ért célba, ezzel ezüstérmet szerzett.

Egy órával később a Szulovszky Petra, Szulovszky Csenge, Harkai Kitti, Gombás Alíz összeállítású négyes U17 200 méteren kevesebb, mint fél másodperccel maradt le a dobogóról és a negyedik helyen zárt.

Panyik Zsombor K2 U17 200 méteren Szívós Mártonnal az oldalán hasonlóan járt, hiszen rendkívül kevéssel maradt le a bronzéremről. Zsombi egyesben ugyanezen a távon is bejutott a döntőbe, ahol szintén a negyedik helyen ért célba.