Kajak-kenu: Panyik Zsombor világbajnoki bronzérmes!

Publikálva: 2021.09.04 Frissítve: 2021.09.04 Kajak-kenu

A fantasztikus hajrá dobogót ért 1000 méteren.

Szeptember 3. és 6. között a portugáliai Montemor-O-Velhoban rendezik a kajakozók és kenusok U23-as és ifjúsági világbajnokságát. Klubunkat Molnár Rebeka kenuban, Panyik Zsombor pedig kajakban képviseli a világeseményen.

Zsombor a Váci Kajak-Kenu Sport Club tehetségével, Aradi Álmossal péntek délelőtt ifjúsági K2 1000 méteren második helyen végzett az előfutamában, majd délután magabiztosan nyerte az elődöntőjét, ezzel bejutott a szombat délelőtti döntőbe.

A fináléban a magyar kettős a táv első felében a 6-7. hely környékén haladt, ám az utolsó 300 méteren óriási hajrát nyitott, és 3:21.44-es idővel a spanyol és német hajó mögött ért célba, így világbajnoki bronzérmet ünnepelhetett.

Vasárnap Rebeka C2 U23 mix 500 méteren, Zsombor pedig K2 ifjúsági mix 500 méteren indul.