Szőke Szonja

Kajak-kenu: mindegyik éremből jutott

Publikálva: 2022.06.24 Frissítve: 2022.06.24 Kajak-kenu

Szolnokon, a második felnőtt válogatón méretik meg magukat sportolóink.

Június 23-26. között zajlik a második felnőtt, U23-as és a parakenu-válogató Szolnokon. Az első napon a K4 férfi 500 méteres táv döntőjében két hajóban is ült kék-fehér érdekeltségű sportolónk. Az egyikben Balogh Gergely képviselte klubunkat, ők második helyen értek célba. A másik négyesből hárman is az MTK Budapest színeiben sportolnak, Szendy Maximilián, Kulifai Tamás és Kós Benedek gárdája a harmadik pozícióban hajózott célba 01:25.010 perces időeredménnyel.

A második versenynap délelőttjén előfutamokat rendeztek, ahol Potoniec Zsófia K1 500 méterén a második előfutamban volt érdekelt. Zsófi futamában a hetedik lett, 02:11.120 perccel ért célba. Számára ez az időeredmény nem volt elég ahhoz, hogy a döntőben folytathassa a versenyzést.

Panyik Zsombor a K1 1000 méteres táv előfutamában 03:58.680 perces ideje a futam negyedik helyére volt elegendő, mellyel sikerült bejutnia a délutáni döntőbe. A fináléban Zsombor a nyolcas pályáról vágott neki a futamnak, amit végül 03:47.808 perccel teljesített, ezzel az idővel a hatodik lett.

A harmadik versenyszám, amiben kék-fehér versenyzőink érdekeltek voltak, az a nap utolsó futama volt, a K2 1000 méter döntője volt. Itt három versenyzőért szoríthattunk, Szendy Maximiliánért, Kulifai Tamásért és Kós Benedek Tiborért. A Kulifai Tamás és Noé Bálint duó első helyen ért célba 03:22.851 perces idővel, míg Kós Benedek Tiborék ötödikek, Szendy Maximiliánék hatodikok lettek a döntőben.