Dakos Noémi

Kajak-kenu: 29 éremmel zártuk az országos bajnokságot (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.08.06 Frissítve: 2023.08.06 Kajak-kenu

Kajak-kenu szakosztályunk végig kiemelkedően teljesített a serdülő, ifjúsági és U23-as országos bajnokságon.

A szegedi korosztályos kajak-kenu országos bajnokság zárónapján a hosszútávú versenyekre, azaz a 2.000 és 5.000 méterekre került sor.

Először K2 serdülő 2000 méteren voltunk érdekeltek: a Szilágyi Szabolcs, Nyakas Ádám kettős a hatodik helyen ért célba. Egyesben a fiúknál Mircse Iván aranyérmet szerzett, míg Jancsó Levente negyedik, Veres Dániel 13., Szecsődi Rajmund 22., Pálvölgyi Márk 24., Bélavári Martin 26. lett, a lányoknál pedig Veres Viktória a 17, helyen zárt. Az eggyel fiatalabb korosztályban Herk László a hatodik pozícióban végzett.

A lány serdülő U15-ös korosztályban is aranyérmet ünnepelhettünk a Hofer Bianka, Szabó-Csalló Nadin duónak köszönhetően. Később ifi 500 méteren Boda Márkó a 24. helyen fejezte be a versenyt, majd Szabó-Csalló Vanda ugyanezen a távon az ötödik helyen végzett.

K1 férfi U23-as 5.000 méteren Szendy Maximilián nyolcadik, Kós Benedek kilencedik, Panyik Zsombor tizedik lett.