Szőke Szonja

Hepp Kupa: Idegőrlő játékkal kapott ki az MTK Budapest (GALÉRIA)

Publikálva: 2015.01.09 Frissítve: 2015.01.09 Kosárlabda női

A női kosárlabda Hepp Kupa második mérkőzésén, az Amatőr női NB I Keleti csoportjában listavezető ELTE-BEAC Újbuda csapatát fogadta otthonában az MTK Budapest.

A mérkőzést a címvédő MTK Budapest kezdte jobban, az első negyed 7. percében 1-9-et mutatott az eredményjelző. Azután mindkét csapat dekoncentrálttá vált, sok hibát vétettek.  Ennek ellenére a BEAC óvatosan zárkózott. A negyed 11-16-al zárult, ekkor még az MTK vezetett.

A gyorsszünetben Sztevan Csupics mester arra kérte tanítványait, hogy lassan, türelmesen játsszanak, ne az első negyedben akarják megnyerni a meccset.

Ötpontos előnnyel kezdte a második negyedet tehát az MTK Budapest, mégis már az elején időt kellett kérnie a kék-fehérek edzőjének, ugyanis a BEAC egyenlített (16-16). Az időkérés ellenére az ellenfél átvette a vezetést. Az idegőrlés 20-20 után kezdődött, 34-34-ig hol az egyik, hol a másik csapat volt előnyben, a félidő végül BEAC vezetéssel zárult (38-35).

Bár a harmadik negyedben először a BEAC talált kosárba, ezzel 40-35-re változtatva az állást, azonban ezt követően csak az MTK szórta a pontokat, egyenlítettek (40-40). Újabb hosszas „adok-kapok” után a BEAC kezében maradt a vezetés (48-44).

Az utolsó negyedben már zúgott a szurkolói „Védekezz!”, de hiába. Sztevan Csupics kétszer is időt kért. 60-48-nál úgy tűnt, eldőlt a meccs. A BEAC-nak minden bejött, az MTK Budapestnek pedig semmi. Azután varázsütésre ismét a kék-fehérek kosaraitól villogott az eredményjelző. Mindössze másfél perc volt hátra a mérkőzésből, amikor 62-61 volt az állás. A játékvezetők azonban szabálytalanságot láttak, a BEAC büntetőhöz jutott, mellyel eldőlt a mérkőzés.

ELTE-BEAC Újbuda – MTK Budapest 64-61 (11-16, 27-19, 21-25, 16-17)

Ez pedig azt jelenti, hogy szombaton az MTK Budapest a Nyíregyházi Kosársuli ellen játszik a harmadik helyért. A döntőben TFSE-BEAC meccs lesz.

A négyes döntő másik mérkőzésén: Nyíregyházi Kosársuli - TFSE 68-81 (17-12, 20-16, 17-24, 14-29)