Atlétika
Renner Luca

Szatyi éremmel zárt (VIDEÓ+GALÉRIA)

Publikálva: 2020.12.19 Frissítve: 2020.12.19 Vívás – kard

Szatmári Andrásnak köszönhetően ezüstérmet szereztünk az országos bajnokság szombati napján.

A vívók magyar bajnokságán legnagyobb esélyekkel kardvívóink indultak, hiszen a női mezőnyében Márton Anna, a férfiak között pedig Szatmári András volt ott. Panka gond nélkül ment a legjobb nyolcig, azonban negyeddöntős mérkőzésén térdsérülést szenvedett, ezért kénytelen volt feladni a versenyt. A férfiaknál összejött az álomdöntő, hiszen a korábbi világbajnok Andris és a kétszeres olimpiai bajnok, Szilágyi Áron is nagyobb probléma nélkül menetelt a fináléig.

A döntő nagy csatát hozott, ám ezúttal Szilágyi Áronnak jött ki jobban a lépés, 15-12-re nyert, így Andris ezüstéremmel zárta a viadalt. Ugyanebben a fegyvernemben Péch Miklós 8., Kovács István 14., Puy Sebestyén pedig a 20. lett.

Férfi kard egyéni, 89 induló. Végeredmény: 1. Szilágyi Áron (Vasas, edző: Decsi András), 2. Szatmári András (MTK Budapest), 3. Gémesi Csanád (Gödöllő) és Noseda Szabolcs (Szigetszentmiklós), 5. Iliász Nikolász (Vasas), 6. Gémesi Bence (Gödöllő), 7. Baaken Mátyás (KVSE), 8. Péch Miklós (MTK Budapest). A döntőben: Szilágyi-Szatmári 15:12.

Női kard egyéni, 52 induló. Végeredmény: 1. Pusztai Liza (BVSC, edző: Bódy István és Bódy Benjámin), 2. Szűcs Luca (BVSC), 3. Keszei Kira (Honvéd) és Spiesz Anna (Vasas), 5. Márton Anna (MTK Budapest), 6. Várhelyi Kata (Honvéd), 7. Pótz-Nagy Fanni (BVSC), 8. Báthory Kata (Vasas). A döntőben: Pusztai-Szűcs 15:13.

A férfi párbajtőrözőink közül Szényi Péternek sikerült a nyolc közé kerülnie, azonban ott – mindössze egy tussal – kikapott a végső győzelmet is megszerző Bakos Bálinttól. Klubunkból Somody Soma a legjobb 16-ig jutott, míg Bartkó Levente a 48. helyen végzett. A nőknél Wimmer Dorina maradt talpon a legtovább, ám a nyolc között vereséget szenvedett az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emesétől. Nébald Franciska a 18., Simon Sarolta a 22., Miskó Dorina a 34. lett.

Férfi párbajtőr egyéni, 171 induló. Végeredmény: 1. Bakos Bálint (Vasas, edző: Halla Péter), 2. Nagy Dávid (Vasas), 3. Berta Dániel (Honvéd) és Bányai Zsombor (Vasas), 5. Kovács Gergely (Alba Regia), 6. Szényi Péter (MTK Budapest), 7. Keszthelyi Zsombor (AVA Békéscsaba) és Nagy Marcell (Vasas). A döntőben: Bakos-Nagy 15:11.

Női egyéni, 137 induló. Végeredmény: 1. Kun Anna (OMS-Tata, edző: Plásztán Attila), 2. Szász-Kovács Emese (Vasas), 3. Tóth Jázmin (BVSC) és Büki Lili (OMS-Tata), 5. Szenti-Bukócki Bianka (Vasas), 6. Wimmer Dorina (MTK Budapest), 7. Fekete Bosziljka (Vasas), 8. Kálmán Gyöngyvér (Interfencing Debrecen). A döntőben: Kun-Szász-Kovács 15:10.

A női tőrözők mezőnyében egyedüliként Pöltz Anna képviselte klubunkat, hiszen Kókai Csilla betegség miatt nem vállalta a versenyt. Anna a csoportkörből továbbment, majd két könnyed győzelemmel jutott be a legjobb nyolc közé. A negyeddöntő nagy küzdelmet hozott, ám végül a Törekvés sportolója, Hajas Nóra győzött 10-8-ra, ezzel Anna a nyolcadik helyen végzett.

Női egyéni, 58 induló. Végeredmény: 1. Kondricz Kata (Honvéd, edző: Marco Goncalves), 2. Pásztor Flóra (Törekvés), 3. Hajas Nóra (Törekvés) és Mohamed Aida (UTE), 5. Kalocsai Luca (Törekvés), 6. Mesteri Viktória (UTE), 7. Jeszenszky Szilvia (FTC), 8. Pöltz Anna (MTK Budapest). A döntőben: Kondricz-Pásztor 15:7.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!