Diósi-Moravcsik Angéla

Harmadik helyen a rájátszás előtt

Publikálva: 2015.02.28 Frissítve: 2015.02.28 Röplabda

A felnőtt női röplabdabajnokság alapszakaszával együtt befejeződött a junioroké is. A különbség, hogy a felnőtteknél most egy hónapos szünet következik, a juniorok viszont február utolsó hétvégéjén kezdik a rájátszást. Továbbá, míg az MTK Budapest felnőtt játékosai a kilencedik, addig a juniorcsapat a dobogós helyért küzd.

A junior-alapszakaszt mindössze egyetlen ponttal nyerte meg a Linamar-Békéscsabai RSE, a tavalyi döntős Vasas-Óbuda előtt. A harmadik helyen az MTK Budapest, a negyediken pedig a Teva Gödöllői RC végzett. A sorrend azért is fontos, mert a rájátszás első fázisában ez a négy csapat rendez majd egy-egy háromcsapatos tornát.

A négy torna győztese továbbjut a júniusi hatos döntőbe, míg a második helyezettek, május elején, négyes tornán küzdenek meg a két fennmaradó helyért. Az első kettő bejut a döntőbe, a harmadik és a negyedik pedig a hetedik és a nyolcadik helyért mérkőzik. Ugyanebben az időben a most hétvégi tornák harmadik helyezettjei a 9-12. helyért meccselnek egymással, ugyancsak négycsapatos tornán.

Az MTK Budapest juniorcsapata március 1-jén (vasárnap), hazai pályán, a C csoport első helyéért küzd majd az Aluprof-TF-Budapest és az Albrecht Miskolci VSC-MISI együttese ellen.