MTK Budapest–Hungast Szombathelyi KKA 32-29 (16-15)

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 5, Szekerczés 4 (1), Dakos 1, Marincsák 2, Szöllősi-Zácsik 4, Pelczéder 7
Csere: Suba – Szabados, Pál T. 8 (1), Bujdosó-Gerháth, Sallai 1, Sári, Juhász E.

Hungast SZKKA: Tomasevics – Wald, Bandelier 3, Gorilszka 5 (3), Virág, Mayer 1, Orbán 2
Csere: Csapó – Pődör R. 8, Agbaba 8, Horváth P., Varga N. 2, Pődör B.
Vezetőedző: Marosán György

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Kiállítások: 8, ill. 4 perc

A K&H liga 7. fordulójában csapatunk a Hungast Szombathelyi KKÁ-t látta vendégül az Elektromos-csarnokban.
Remekül kezdtük a találkozót, három és fél perc után már 3-0 állt az eredményjelzőn. A Szombathely ezúttal is hét mezőnyjátékossal rohamozott, amelyet kétszer is ki tudtunk használni: előbb Marincsák Nikolett, majd Szöllősi-Zácsik Szandra vette be a vendégek üresen tátongó kapuját. Voltak ugyan kisebb-nagyobb hibák csapatunk játékában, mégis összehasonlíthatatlanul jobban, koncentráltabban játszottunk, mint három nappal korábban az Érd Arénában. Rendkívül eredményesek voltunk mindkét szélről, Pelczéder Orsolya és Dávid-Azari Fruzsina jóvoltából, de Pál Tamara is rengeteg fejtörést okozott a vendégeknek. A játékrész derekán már ötgólos előnynek örülhettünk (10-5), és talán túlságosan is megnyugodtunk: a hajrához közeledve koncentrációnk alábbhagyott, szinte minden lövést az egyébként valóban tekintélyt parancsoló szombathelyi blokkba püföltünk, ellenfelünk pedig – ötperces gólcsendünket kihasználva – kiegyenlített (14-14). A szünetben végül 16-15-öt mutatott az eredményjelző, hosszú második félidő elébe néztünk.

Marosán György tanítványai kapták el jobban a rajtot a szünet után, a 35. percben – a mérkőzés során először – még a vezetést is átvették. Szerencsére Pál Tamara szinte azonnal egyenlített, majd Dávid-Azari Fruzsina révén ismét nálunk volt az előny. Ezt követően is fej-fej mellett haladt a két csapat, majd 24-24 után – nem kis részt a csereként beállt Suba Sára védéseinek köszönhetően – ismét le tudtuk szakítani ellenfelünket (28-24). Bár a folytatásban is becsülettel küzdött a Szombathely, a mieink ezúttal jobban bírták az ezúttal is kritikusnak bizonyuló végjátékot, és végül 32-29-re megnyerték a szombati rangadót.

Most két hét szünet következik, folytatás október 9-én a Dunaújvárosi KKA otthonában.