Porobic Zoé

Fucsovics Márton a második körben búcsúzott a Murray River Opentől

Publikálva: 2021.02.03 Frissítve: 2021.02.03 Tenisz

Jegor Geraszimov három szettben múlta felül klubunk teniszezőjét.

A fehérorosz Jegor Geraszimov volt Fucsovics Márton ellenfele a Melbourne-ben zajló keménypályás Murray River Open második fordulójában. Marci az olasz Cecchinatót, 28 éves ellenfele pedig a dél-afrikai Harrist búcsúztatta az előző körben.

Az első játszma eleinte az ismerkedés jegyében telt, ez volt a két teniszező első összecsapása egymás ellen. 3:4 után aztán a világranglista 78. helyén álló fehérorosz elvette Marci adogatását, és ez épp elégnek bizonyult a szett megnyeréséhez.
A második játszmában fordult a kocka: Fucsovics mindössze egy gémet engedett ellenfelének, és alig 31 perc alatt egyenlített.

A harmadik szett ismét az elsőben látott kiegyenlített játékot hozta. Geraszimov 2:3-at követően brékelt, és mivel Marci nem tudta viszonozni a „szívességet”, így a találkozó végén a fehérorosz teniszező örülhetett.

Klubunk kiválósága a február 8-án rajtoló Australian Openen javíthat.

Jegor Geraszimov (fehérorosz)–Fucsovics Márton (16.) 6:3, 1:6, 6:3