Karate
Sterck Laura

Fontos pontok Balatonfüredről (VIDEÓ)

Publikálva: 2020.12.11 Frissítve: 2020.12.11 Röplabda

Három szettben legyőztük a hét légióst felvonultató Szent Benedek-Balatonfüredet.

Szent Benedek-Balatonfüred–MTK Budapest 0:3 (–20, –16, –18)
Balaton Szabadidő és Konferencia Központ, zárt kapus
Vezette: dr. Árpás, Bátkai-Katona (Nagy Zs., Szarka)

Szent Benedek-Balatonfüred: Vacsi 2, Vukoja 1, Valdez 6, Szerényi 2, White 9, Dimitrics 2
Csere: Baksa, Fáth (liberók), Herbin-Baker, M. Skorics 2, Zen 2, N. Skorics 1, Bleicher
Vezetőedző: Milodanovics Andrea

MTK Budapest: Szerencsés-Miklai 12, Papp O. 9, Vezsenyi 16, Császár N. 9, Kilyénfalvi 6, Durst 1
Csere: Szalai A. (liberó), Lesi 2, Godó 1
Vezetőedző: Leiszt Máté

A női röplabda Extraliga 11. fordulójában csapatunk a Szent Benedek-Balatonfüred otthonába látogatott. A két együttes közel azonos mutatókkal várta a mérkőzést, egyenlő erők csatájára volt kilátás.

Az első játszma – az előzetes várakozásoknak megfelelően – teljesen kiegyenlített csatát hozott. Többnyire a mieink vezettek, de sokáig nem tudtuk igazán leszakítani a Balatonfüredet. 19-19 után – Lesi Olívia két remek nyitását követően – végül el tudtunk lépni, és lezártuk a szettet (20-25).

A második játszmában 7-7-ig tudta tartani velünk a lépést a Szent Benedek, ezt követően alaposan megszórtuk ellenfelünket. Milodanovics Andrea előbb 7-10-nél, majd 11-20-nál kért időt, de a hazaiak huszáros hajrája ellenére simán bebiztosítottuk a pontszerzést (16-25).

A harmadik szett rajtját a Balatonfüred kapta el jobban, Leiszt Máté 7-3-as állásnál ki is kérte első idejét, hogy elejét vegye a rossz szériának. 9-10-nél már át is vettük a vezetést, majd lassan, de biztosan leráztuk ellenfelünket, és besöpörtük a három pontot (18-25).

Nagyon fontos győzelmet arattunk egyik közvetlen riválisunk otthonában, el is kél önbizalom a vasárnapi, Vasas Óbuda elleni meccs előtt.

Leiszt Máté:Gratulálok a lányoknak! Mentálisan nagyon erősek voltak, és fegyelmezetten játszottak, megérdemelt három pont lett a jutalmuk.