Kajak-kenu
Korisánszky Dávid

Atlétika: ezüstérmek a Magyar Nagydíjsorozaton (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.06.08 Frissítve: 2023.06.09 Atlétika

Az MTK Budapest atlétái közül Nguyen Anasztázia, Szabó Barbara, Moravcsik Angéla és Mátó Sára is második helyezést ért el a Lantos Mihály Sportközpontban rendezett WA Continental Tour Bronze-versenyen.

Csütörtökön a Magyar Nagydíj-sorozat budapesti állomásán, a Lantos Mihály Sportközpontban rendezett WA Continental Tour Bronze-versenyen az MTK Budapest atlétái is megmérették magukat, közülük négyen is a második helyen végeztek.

A női távolugrók között Nguyen Anasztázia az idei legjobbjával, 6.64 méterrel lett a második. Magasugrásban Szabó Barbabra 1.80 méterrel nyert ezüstöt, ugyanitt Renner Luca (1.70) az ötödik helyen zárt.

A női 400 m-es gátfutásban Mátó Sára 56.95-tel ért célba másodikként, Mohai Regina 59.68-cal az ötödik helyen érkezett meg. Női gerelyhajítóink közül Moravcsik Angéla 57,89 méterrel szerezte meg ugyancsak a második helyet, Sári Pálma (44,98) pedig a nyolcadik lett. Hármasugrásban Szabó Beatrix 12,97 méteres egyéni csúccsal legjobb magyarként végzett az ötödikként. Férfi magasugrásban Jankovics Dániel 2.09 méterrel, női rúdugrásban Kováts Fanni 3.40 méterrel lett a hetedik.

A versenynapon a Budapesti Honvéd színeiben versenyző Takács Boglárka 100 méteren 11.23 mp-s, 200 méteren pedig 22.77 mp-s magyar női rekordot állított fel. A MATE-GEAC-ot erősítő Sulyán Alexa 200 m-en futott 23.12 mp-s U20-as női hazai csúcsot.