Publikálva: 2015.08.14 Frissítve: 2015.08.16 Kézilabda

Öt góllal verte a mosonmagyaróváriakat Golovin Vlagyimir együttese

MTK Budapest – Mosonmagyaróvári KC SE 33-28 (16-15)

Előkészületi mérkőzés, Budapest, Elektromos Csarnok, 100 néző

MTK Budapest: Ignácz-Pethő, Putz – Hosszu (5), Faluvégi, Blaubacher, Barna (4), Tóth (1), Valovics (6), Wolf (3/1), Szádvári (2), Kovács (1), Gera (3), Gorilszka (5), Dakos (3)

Mosonmagyaróvári KC SE: Gadányi, Sztojak – Vékássy, Katona (2), Szepesi (3), Filipovics (5), Bízik (2), Bouti, Rajnahova (2), Dombi (2), Baracskai (3), Puhalák (2), Hanczwikkel (1/1), Kiss (1), Gyimesi (2), Horváth (1), Tamires (2), Bardi

Vezetőedző: Hlavaty Tamás

Kiállítás: 6, ill. 8 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 1/1.

A mérkőzés alakulása: 3. perc: 2-3, 8. perc: 5-6, 13. perc: 9-7, 18. perc: 9-9, 24. perc: 12-11, 33. perc: 17-17, 42. perc: 23-20, 48. perc: 26-22, 54. perc: 30-25.

Még éppen bírható, de az elviselhetetlenség határán mozgolódó kánikulában találkozott az MTK Budapest női kézilabdacsapata a Mosonmagyaróvári KC SE gárdájával. A hazaiaknál, a két stabil hiányzó – Balog Bea és Török Petra – mellé, a beteg Horváth Dóra, és az ujjsérüléssel bajlódó Martina Bacikova is felsorakozott a maródiak listájára, így a 18 játékost számláló vendégekkel szemben 14 hazai állt fel. Ennek ellenére kevés olyan pillanata volt a találkozónak, amikor az lett volna a kérdés, hogy melyik csapat nyeri a meccset.

Valovics Nóra hat, Hosszu és Gorilszka öt-öt gólig jutott.

Golovin Vlagyimir, vezetőedző (MTK Budapest): – Azt kértem a játékosoktól, hogy ott folytassák, ahol a Dunaújváros ellen abbahagyták. Az első félidőben némi önbizalomhiányt véltem felfedezni, de a második játékrész már azt adta vissza, amit megbeszéltünk. Lehetett érezni, hogy mit akarunk játszani, és a lányok megoldották a problémákat. Örülök annak, amit láttam.

Hlavaty Tamás, vezetőedző (Mosonmagyaróvári KC SE): – Azzal elégedett vagyok, hogy idegenben 28 gólt szereztünk. Ez azt bizonyítja, hogy a támadó szekció rendben van. Az viszont elgondolkodtató, hogy mennyi védekezési hibát követtünk el. Háromszor jöttünk vissza a meccsbe, de a folyamatosan elkövetett malőrök miatt újabb gólokat kaptunk. A tapasztalatszerzés szakaszában vagyunk, de annak örülök, hogy minden játékosom pályára lépett, és próbált helytállni.