Tenisz
Babos Tímea

Egy lépéssel közelebb (GALÉRIA)

Publikálva: 2016.05.14 Frissítve: 2016.05.14 Kézilabda

A szezon utolsó előtti mérkőzésén a Budaörs látogatott az Elektromos Csarnokba. A kék-fehérek érvényesíteni tudták a papírformát, és magabiztosan nyertek.

MTK Budapest – Budaörs 29-19 (14-10)
Elektromos Csarnok, 300 néző
Vezette: Murvai-Buzogány, Szilvási

MTK Budapest: Ignácz-Pethő, Putz – Baciková, Balog B. 5/5, Szádvári 3, Wolf, Kovács G., Blaubacher 1, Gera 1, Dakos 1, Termány 4, Hosszu 3, Faluvégi 1, Gorilszka 6, Valovics, Barna 4
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Budaörs: Andrási, Györkös – Németh N. 1, Ivanics 2, Földes V., Szabadfi 2, Hatala 4/1, Zsigmond 2, Szabó A.., Földes K. 2, Kiskartali 4, Karalyos 1, Bárdi 1, Kovács A., Kamuti, Szamoránsky
Vezetőedző: Mihály Attila

Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc
A mérkőzés alakulása: 8. perc: 4-3, 11. p.: 4-5, 16. p.: 8-6, 25. p.: 11-9, 38. p.: 17-12, 43. p.: 21-13, 53. p.: 26-17

A K&H női kézilabda liga 9-12. helyért folyó rájátszásának 5. fordulójában a sereghajtó Budaörs látogatott az Elektromos Csarnokba. Horváth Dóra sérülés miatt kihagyni kényszerült a találkozót, viszont hosszú-hosszú távollét után visszatért Wolf Alexandra.

A mérkőzés kényelmes ritmusban kezdődött, kiegyenlített játékot hozott. A 11. percben szerzett először vezetést a vendégcsapat (4-5), Golovin Vlagyimir egyből időt is kért. Bejött a mester húzása, csapata szinte egyből visszavette a vezetést, de egészen a játékrész hajrájáig nem tudta lerázni ellenfelét. Végül négygólos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok (14-10).

A második félidőben remekül kezdtek a hazaiak, ritkultak a hibák, nem úgy a túloldalon, és ez meg is látszott az eredményen. Balog Bea biztos kézzel értékesítette a heteseket, Lilija Gorilszka megalkuvást nem ismerően harcolt az ellenfél védelmével, de Hosszu Bogi is remekül szállt be. A 48. percben 23-15-ös állásnál kért időt Mihály Attila, ám a lefújásra így is meglett a tízgólos különbség (29-19).

Golovin Vlagyimir: – A mérkőzés elején felvettük a Budaörs tempóját, ami sehogy nem feküdt nekünk. Amint felgyorsultunk, és a saját játékunkat tudtuk játszani, egyből helyreállt a védekezésünk, sokkal többet dolgoztunk lábbal, lezártuk a területeket.