Publikálva: 2020.01.08 Frissítve: 2020.01.08 Kézilabda

MTK Budapest–FTC-Rail Cargo Hungaria 36-36 (20-21)
Elektromos-csarnok, 400 néző
Vezette: Hantos, Rózsahegyi

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 4, Malovics, Dakos 3, Tóth E. 3 (1), Szöllősi-Zácsik 7 (2), Fekete B. 8 Csere: Mihálffy 6, Gerháth 3, Szabados 2, Juhász E.

FTC-Rail Cargo Hungaria: Bíró – Lukács 8, Klujber 3, Snelder 1, Csiszár-Szekeres, Kovacsics 7, Schatzl 3 Csere: Szemerey (kapus), Pásztor 2, Szucsánszki, Klivinyi, Christensen, Márton G. 6, Háfra N. 6, Hornyák
Vezetőedző: Elek Gábor

Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 2-6; 10. p.: 4-11; 19. p.: 13-13; 24. p.: 17-16; 40. p.: 22-24; 52. p.: 31-31; 59. p.: 36-35

A K&H liga 18. fordulójából előrehozott mérkőzésen csapatunk az FTC-Rail Cargo Hungariát látta vendégül az Elektromos-csarnokban. Golovin Vlagyimir sérülés miatt továbbra sem számíthatott Pál Tamarára és Zsiborás Lucára, míg a zöld-fehéreknél Bánfai Kíra és Tóth Nikolett nem volt bevethető.

A két együttes őszi meccsét 36-22-re a zöld-fehérek nyerték, és az első pár perc után ezúttal is úgy tűnt, nagy pofonba szaladhatunk bele. Átszaladt rajtunk a rendkívüli iramot diktáló Ferencváros: Golovin Vlagyimir hiába kért időt 2-6-os állásnál, a 10. percben már 4-11-et mutatott az eredményjelző. Ami ezután következett, arra talán kevesen számítottak: felkeményedett a védekezésünk, pontosabbá váltunk támadásban is, és kevesebb mint tíz perc alatt ledolgoztuk hátrányunkat (13-13). Sőt, 17-16-nál Szabados Gréta góljával még a vezetést is átvettük, igaz, a szünethez érve fordítani tudott ellenfelünk (20-21).

A második félidő is igen szoros játékot hozott, egyszer sem volt két gólnál több a két csapat között. Továbbra is sok jó egyéni teljesítménynek örülhettünk: Szöllősi-Zácsik Szandra ismét igazi vezére volt a mieinknek, Fekete Bozsana nyolc góllal a mezőny legeredményesebbje volt (Lukács Vicával holtversenyben), a csereként beálló Mihálffy Adrienn pedig MTK-s karrierje talán legjobb meccsét játszotta. A hajrához közeledve alaposan ráijesztettünk az FTC-re, igaz, ehhez az is kellett, hogy az egész meccsen ihletett formában védő Győri Barbara 35-35-nél, majd 36-36-nál is fontos bravúrokat mutasson be. Az utolsó percben – kis szerencsével – a győzelem sem lett volna elérhetetlen, de a döntetlennel sem lehetünk elégedetlenek, sőt (36-36)!

Szakosztályunk története során először szereztünk pontot a Ferencváros ellen, amely még rendkívül értékesnek bizonyulhat a végelszámolásnál. Folytatás január 12-én a Szent István otthonában!