Jankovics Dániel

Cselgáncs: Rajkai Róbert bronzérmes a zágrábi Grand Prix-n (VIDEÓ)

Publikálva: 2021.09.25 Frissítve: 2021.09.26 Cselgáncs

Az MTK Budapest cselgáncsozója, Rajkai Róbert remek teljesítményt nyújtva bronzérmet szerzett a zágrábi felnőtt Grand Prix-verseny 81 kilósai között.

Szombaton az MTK Budapest két fiatal cselgáncsozója is érdekelt volt a zágrábi felnőtt Grand Prix-verseny 81 kilós küzdelmeiben. Közülük a 22 éves Rajkai Róbert szerepelt jobban, és kezdetben a bolgár Dobromir Kaliszterszki, majd az ukrán Szerhij Krivcsacs sem jelentett akadályt a számára.

A harmadik körben aztán a 2017-es U23-as Európa-bajnok moldáv Dorin Gotonoaga wazarival legyőzte a sportolónkat, de Robi a vigaszágon tovább folytatta a menetelését, és a spanyol José Maria Mendiola Izqueita elleni, ipponnal elért sikerével a bronzmeccsen való részvételt vívta ki.

Az éremért az a holland Jim Heijman következett, aki az első körben klubunk másik versenyzőjét, Tóth Benedeket győzte le a súlycsoportban. Robi hatalmasat küzdött a harmadik helyért, és végül felőrölte a kihívóját, ipponnal nyerte meg a bronzot.