Atlétika: Nemes Rita országos bajnok!

Publikálva: 2024.05.26 Frissítve: 2024.05.26 Atlétika

Hétpróbázónk 6276 ponttal aranyérmet szerzett az összetett országos bajnokságon, míg a Magyar Nagydíjsorozaton számos versenyzőnk egyéniben remekelt.

Nemes Rita remekül indította a szombati napot a Lantos Mihály Sportközponban rendezett összetett országos bajnokságon, megnyerte 13.57-tel a 100 gátat éppen csapattársa, Krizsán Xénia (13.59) előtt. Rita magasugrásban 1.78-cal beállította élete legjobbját, míg Xéni 1.66-tal a harmadik helyen zárta ezt a számot.

Súlylökésben is Rita (14.23, PB) bizonyult a mezőny legjobbjának, Xéni itt is (13.17) a harmadik legjobb eredménnyel rukkolt elő. 200 méteren Xéni 24.79-cel, Rita 24.87-tel ért célba a nap végén.

A második napon már csak Nemes Rita folytatta, aki 6.22-vel megnyerte a távolugrást, gerelyhajításban 42.92-vel is a legjobbat dobta, és végezetül 800 méteren 2:12.13-mal a második helyen ért célba, ezzel magabiztosan, 6276 pontos egyéni csúccsal diadalmaskodott a vidadalon.

Vasárnap szintén a Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg a Magyar Nagydíjsorozat Continental Tour Bronze budapesti állomását. Hármasugrásban rögtön érmet szereztünk, hiszen Szabó Beatrix 12.79-cel a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Női rúdugrásban Kováts Fanni 3.90 métert ért el, ami az ezüstéremre volt elég. Ezt követően női 400 méteren Erdei Tamarának szurkolhattunk, aki 56.24-gyel az ötödik helyen ért célba. Férfi gerelyhajításban Járvás Máté 68.90 méterre repítette a szert, ezzel ő is ötödik lett.

Fiatal sprinterünk, Szentgyörgyi Zita 100 méteren 11.70-et repesztett, és a hatodik helyen zárt a remek mezőnyben. Jankovics Dániel jó formában kezdte a szezont, 2.20 méterrel a bronzérmet gyűjtötte be ezúttal.

A nap végén gerelyhajításban Moravcsik Angéla 50.83-mal a hetedik helyet szerezte meg.