Atlétika: három arany, három ezüst és egy bronz a Honvéd Kupán

Publikálva: 2022.06.18 Frissítve: 2022.06.19 Atlétika

Az MTK Budapest atlétái közül Krizsán Xénia, Moravcsik Angéla és Járvás Máté is győzött a 38. Honvéd Kupán.

Szombaton Székesfehérvár adott otthont a 38. Honvéd Kupának, melyen ezúttal is remekül szerepeltek az MTK Budapest atlétái.

Krizsán Xénia hárompróbában bizonyult a legjobbnak. Sportolónk 2564 pontot gyűjtött, miután mindhárom számot megnyerte. Távolugrásban 6.05 métert, súlylökésben 13.79 métert, 200 méteren pedig 24.65 másodpercet ért el. Ugyanitt Kovács Vivien a 7. lett 1817 ponttal.

Nem találtak legyőzőre gerelyhajítóink sem. A nők között Moravcsik Angéla 52,97 méterrel nyert. Ezt az idei legjobb eredményét az ötödik kísérletére érte el. A férfimezőnyben Járvás Máté 67,78 méterrel győzött. Jancsik Martin a 4. (59,09), Némethy Szabolcs a 6. (56,10) lett.

Második helyen végzett magasugrásban Jankovics Dániel, aki az idén először 2.12 méterig jutott, míg Zelena Zalán 1.88-cal a 8. helyen zárt.

A férfiak 110 gátján Almási Olivér, bár háromfős mezőnyben, igen erős kihívók ellen futott, és ő is második lett remek 14.27-es egyéni csúccsal.

Ugyanúgy ezüstérem lett a jutalma a szintén idei legjobbat teljesítő távolugró Endrész Klaudiának (6.27), míg Nguyen Anasztázia ezúttal 6.08 méterrel a harmadik helyen fejezte be a versenyt.

A 100 méteres síkfutó versenyszámban is érdekeltek voltunk. A nők között a mindössze 15 éves Szűcs Imola (12.81), Kuti Nikolett (13.09) és Erdei Tamara (12.88) is a 7. lett az előfutamában, a férfimezőnyben Vágvölgyi Csaba 11.36-tal a 4.-ként jött be az előfutamában, míg Sárközi Dominik a B-döntőbe jutott, amelyben 11.37-tel érkezett meg a 8. pozícióban.