Publikálva: 2017.10.07 Frissítve: 2017.10.08 Kézilabda

MTK Budapest – Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia 26-26 (12-11)

MTK Budapest: Terenyi, Putz, Hlogyik – Tóth E. 1, Karnik 9 (5), Barna, Szádvári 5, Slakta 3, Valovics, Kovács G. 1, Mód 1, Dakos 2, Termány 2, Gorilszka 1 (1), Sallai 1, Kuti

DKKA: Tomasevics, Csapó – Monori, Takács D. 2, Dombi, Szalai B. 4, Micsijevics 6, Szekerczés 6 (4), Klujber, Bouti, Kovács A. 3 (1), Kazai, Cifra, Nick, Grosch 3, Molnár B. 2
Vezetőedző: György László

Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/5
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 1-3, 13. p.: 5-5, 26. p.: 8-10, 36. p.: 12-15, 40. p.: 17-17, 48. p.: 20-23, 56. p.: 23-26

A K&H női kézilabdaliga negyedik fordulójában a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia látogatott az Elektromos Csarnokba. Bár az MTK Budapest első bajnoki győzelme még várat magára, mégis bizakodásra adhatott okot, hogy hét közben, a Magyar Kupában a kék-fehérek megverték a Budaörsöt.

Az első félidőt mindkét csapat rendkívül idegesen, kapkodva kezdte, sok pontatlanság, átadási hiba jellemezte ekkor a játékot. Az első negyedórában inkább a Dunaújváros akarata érvényesült a pályán, de a hazaiak kemény védekezésének, illetve Terenyi Bianka védéseinek hála, a vendégek nem tudták leszakítani minket. A 15. percben aztán megszerezte a vezetést – a mérkőzés során először – az MTK Budapest, Szádvári Krisztina góljával. A Kohász szinte azonnal fordítani tudott, és egészen a félidő hajrájáig őrizte egy-kétgólos előnyét. Az utolsó négy percben aztán egy 4-1-es szériával végül visszajöttünk a meccsbe, és 12-11-es állásnál vonulhattak a pihenőre a csapatok.

A második játékrészben a csapatok ott folytatták, ahol pár perccel korábban abbahagyták: egyszer az MTK, máskor a Kohász vezetett egy-egy góllal, de egyikük sem tudta lerázni a másikat. Így ment ez egészen a félidő derekáig, amikor a hazaiak hatperces gólcsendjét kihasználva meglépett a Dunaújváros. De szerencsére nem törtek meg a kék-fehér lányok, összeszorított fogakkal üldözőbe vették ellenfelüket, és másfél perccel a rendes játékidő lejárta előtt egyenlíteni tudtak. Ezt követően mindkét csapat a maga javára fordíthatta volna a mérkőzést, de egyiknek sem sikerült, így igazságosnak mondható döntetlennel ért véget a találkozó.

Az MTK Budapest legközelebb október 16-án, az Elek Gyula Arénában lép pályára az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen.