Női kézilabda:15 percig bírtuk a tempót a Győrrel (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2021.02.11 Frissítve: 2021.02.11 Kézilabda

Nem tudtuk igazán megnehezíteni a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC dolgát.

MTK Budapest–Győri Audi ETO KC 23-40 (10-19)
Elektromos-csarnok, zárt kapus
Vezette: Fekete T., Tóth D.

MTK Budapest: Győri – Pelczéder 1, Szöllősi-Zácsik 1, Pál T. 8 (2), Dakos 3, Szabados, Dávid-Azari 1
Csere: Suba (kapus), Szekerczés 2, Marincsák 3 (2), Sallai 1, Juhász E. 2, Bujdosó-Gerháth 1, Sári

Győri Audi ETO KC: Solberg – Fodor Cs. 4, Brattset 5, Oftedal 4, Kristiansen 5 (1), Nze-Minko 6, Lukács V. 5
Csere: Leynaud, Glauser (kapusok), Edwige 3, Hansen 3, Görbicz 2 (1), Faluvégi 3
Vezetőedző: Danyi Gábor

Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 4-1; 14. p.: 8-6; 27. p.: 8-16; 38. p.: 14-24; 51. p.: 19-34
A K&H kézilabdaliga 11. fordulójában a bajnoki címvédő, sokszoros BL-győztes Győri Audi ETO KC látogatott az Elektromos-csarnokba.

Kiválóan kezdtük a mérkőzést: működött a támadójátékunk, és a védekezésünk is rendben volt, Győri Barbara fontos védésekkel segítette társait. A játékrész derekán, Pál Tamara hetesből lőtt gólját követően 8-6 állt az eredményjelzőn, de ekkor valami megtört: a következő 13 percben nem tudtuk bevenni ellenfelünk hálóját, Danyi Gábor tanítványai viszont 10 góllal terhelték meg a miénket, így 10-19-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok.
Sajnos a második félidő sem hozott nagy változást a játék képét illetően, sőt, szépen, lassan tovább nőtt az ETO fórja. A mieink küzdöttek ugyan, de a hitünk és a harci kedvünk egyre fogyni látszott. Golovin Vlagyimir igyekezett mindenkinek lehetőséget adni a bizonyításra – időnként talán már a DVSC elleni rangadóra is gondolva –, azonban a rendkívül lelkesen játszó Győr nem vette félvállról a meccset, és magabiztos győzelmet aratott az Elektromos-csarnokban.

Csapatunk legközelebb február 14-én, a DVSC SCHAEFFLER otthonában lép pályára.