Szentgyörgyi Zita

Soha rosszabbat (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2018.09.13 Frissítve: 2018.09.13 Kézilabda

Légiósok nélkül, számos utánpótláskorú játékossal is méltó ellenfelei voltunk a világ -talán - legjobb csapatának.

MTK Budapest–Győri Audi ETO KC 25-35 (10-18)
Elektromos Csarnok, 350 néző
Vezette: Földesi, Halász

MTK Budapest: Győri – Fekete B. 4, Termány 2, Tóth E. 3, Dakos, Karnik 4 (2), Slakta 1
Cserék: Lajtos – Kovács G., Mihálffy 1, Stranigg 2, Tóth N. 5, Bánfai 3, Erdélyi

Győri Audi ETO KC: Kiss É. – Fodor Cs. 8, Oftedal 4 (1), Amorim 2, Brattset 5, Groot 1, Knedlikova 3
Cserék: Tóth N. – Hansen 1, Kristiansen 8 (1), Görbicz, Bódi 2, Kürthi 1, Kellerman, Pál T.
Vezetőedző: Danyi Gábor

Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 4-3; 11. p.: 6-6; 17.p.: 7-12; 26. p.: 8-16; 34. p.: 11-21; 38. p.: 12-24; 45. p.: 18-26; 55. p.: 21-33

A K&H női kézilabdaliga 25. fordulójából előrehozott meccsen, a világ pillanatnyilag talán legerősebb csapata, a bajnoki, illetve BL-címvédő Győri Audi ETO KC látogatott az Elektromos Csarnokba. Danyi Gábor tanítványai a Budaörs, a mieink az Eger legyőzésével hangoltak a szerdai találkozóra.

Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, az első tíz percben, 6-6-ig tartani tudtuk a lépést az öt légióssal kezdő Győrrel. Ezt követően átszervezték a védekezésüket a vendégek, majd sebességet is váltottak, így – bár Golovin Vlagyimir 7-10-nél időt kért, hogy rendezze sorait – végül kijött a két csapat közti különbség (10-18).

A második játékrész rajtját is a vendégek kapták el jobban, hamar tíz, majd tizenkét gólosra nőtt az zöld-fehérek előnye. Szerencsére a tetemes hátrány sem szegte a mieink kedvét, Golovin Vlagyimir tanítványai mindent megtettek, hogy emelt fővel hagyhassák el a pályát. Végül így is lett, nagy küzdelemben 25-35-ös vereséget szenvedtünk a Győr ellen.

Túl vagyunk tehát a szezon egyik legnehezebb mérkőzésén, de nincs pihenő: szombaton a tavalyi bronzérmes Érd otthonába látogatunk.