Publikálva: 2016.08.12 Frissítve: 2016.08.12 Kézilabda

Nagyot küzdött Golovin Vlagyimir együttese, de nem bírta tartani a lépést az Érddel.

Érd: Győri, Gridnyeva – Vajda, Szabó L., Gulyás 2, Fekete, Signate 4, Khavronyina 1, Krpez-Slezak 9/3, Vukcsevics 3, Barján 3, Gonzalez 6
Vezetőedző: Szabó Edina

MTK Budapest: Vig, Putz – Frankovics 10/2, Kovács G. 1, Nyikolajenko 3/1, Szádvári, Juhász E., Stranigg 1, Gorilszka 1, Tóth E., Hosszu, Blaubacher, Háfra 2, Slakta 2, Dakos 3

Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 1-2, 7. p.: 3-3, 11. p.: 5-6, 15. p.: 8-8, 20. p.: 10-10, 26. p.: 14-12, 36. p.: 19-14, 42. p.: 21-17, 47. p.: 23-18, 52. p.: 25-20, 57. p.: 28-23

A VI. „Nyitnikék” Érdi Ipartestület Kupa második napján a tavalyi bronzérmes, házigazda Érd volt.

Golovin Vlagyimir a sérült Horváth Dórára és Szandai Martinára, míg Szabó Edina a válogatottal készülő Janurik Kingára, Kisfaludy Anettre, Klivinyi Kingára, illetve az olimpián szereplő Andjela Bulatovicsra nem számíthatott.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, nem igazán találta a fogást egymáson a két csapat. Katarina Krpez-Slezak sok fejtörést okozott a fővárosiaknak, csak úgy, mint a túloldalon a tíz golig jutó Lana Frankovics, aki védhetetlen átlövésekkel szomorította az amúgy jól védő Győri Barbarát.

A játékrész hajrájáig fej-fej mellett haladt a két gárda, elvétve nőtt kétgólosra a különbség, bármelyik fél javára. Aztán a hajrában fáradni látszottak a fővárosiak, így 16-13-as állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő sajnos hasonlóképpen folytatódott, ahogy az előző abbamaradt. A hazaiak az egyre inkább magára találó Mireya Gonzalez vezetésével le tudták szakítani ellenfelüket, hiába mutatott be jó néhány bravúrt a csereként beálló Putz Klaudia. A gyorsan kialakult négy-öt gólos előnyt a mérkőzés végéig megőrizte a hiányzói ellenére magabiztosan játszó Érd: a Szvetlana Gridnyeva védései által megbabonázott kék-fehérek nem tudtak faragni hátrányukból.

Az MTK Budapest végül 28-23-as vereséget szenvedett, és készülhet a pénteki, Budaörs elleni mérkőzésre.