MTK Budapest – FK Vojvodina 0-0 (GALÉRIA)

Publikálva: 2015.07.03 Frissítve: 2015.07.08 Labdarúgás

Kiegyenlített mérkőzésen nem sikerült gólt szerezni, de sikerült azt kapott gól nélkül lehozni. Idegenben is kiharcolható a továbbjutás az Európa-liga első fordulójából.

A mérkőzés élő közvetítése.

MTK Budapest – FK Vojvodina 0-0 Európa-liga selejtező, első forduló, első mérkőzés.

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 908 néző

Vezette: Paolo Valeri (Allesandro Giallatini, Mauro Vivenzi)

MTK Budapest: Hegedüs – Bese, Vukmir, Grgics, Vadnai – Thiam, Vass, Strestik, Kanta Varga – Torghelle

Csere: Strestik helyett Ramos a szünetben, Varga helyett Szatmári (59.), Torghelle helyett Schrammel (90+2.)

Sárga lap: Torghelle (32.), Varga (48.), Vadnai (74.)

Vezetőedző: László Csaba

FK Vojvodin: Zakula – Vaszilics, Ivanics, Sztaniszavljevics, Puskarics – Mrdakovics, Palocsevics, Nasztics, Durics – Szekulics, Dinga

Csere: Palocsevics helyett Sztamenics (64.), Mrdakovics helyett Makszimovics (89.), Ivanics helyett Kordics (90+1.)

Sárga lap: Puskarics (19.), Dinga (28.), Vaszilics (46.)

Vezetőedző: Zlatomir Zagorcsics

Kanta József nyilatkozata a mérkőzés előtt: – Mindig megtisztelő, ha az ellenfél pozitív véleménnyel van a játékomról. A pályán kell bizonyítanunk ennek jogosságát. Nyernünk kell!

40. perc: Vadnai kígyózott át a védők között, de elé vetődött az utolsó ember.

45. perc: Torghelle emelte a kapu elé a labdát, melyet az üresen érkező Varga, ziccerben, 7 méterre a kaputól eltört.

49. perc: Vadnai gurított be a baloldalról, Torghelle még belenyúlt a labda útjába, de erőtlenre sikeredett a lövés és védett a kapus.

Kétszer annyi lövést eresztettek meg a szerbek, mint az MTK Budapest játékosai (7-14).

László Csaba, az MTK vezetőedzője, a mérkőzés után: – Sokan azt jövendölték, hogy lefociznak bennünket a szerbek. Nos ennek nyoma sem volt. Egyenlő erők küzdöttek a pályán. Alakulhatott volna másképp is a meccs főleg, ha megszerezzük a vezetést, de a végére sajnos elfogyott az erőnk, és taktikailag sem voltunk fegyelmezettek. A 0-0 reális eredmény, és hiszem, hogy Szerbiában gólt lövünk, és továbbjutunk.

Zlatomir Zagorcsics, az FK Vojvodina vezetőedzője a mérkőzés után: – Tudtam, hogy izzadtságos meccs előtt állunk, jó csapat ellen. Az első félidőben, meg is mutatta az erejét az MTK Budapest, de a második játékrészben, már mi domináltunk. Az eredménnyel nem vagyok teljesen elégedett, de keseregni sincs okom. Megismertük ellenfelünket és, azt hiszem, ha átmentjük a második félidei játékunkat jövő hétre, akkor meglesz a továbbjutás.