Publikálva: 2019.10.31 Frissítve: 2019.10.31 Kézilabda

Felszabadult játékkal, ugyanakkor rengeteg hibával győztünk a Vasas otthonában.

Vasas SC–MTK Budapest 28-46 (14-25)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 300 néző
Vezette: Sándor, Szabó B.

Vasas SC: Antóni – Hansághy 1, Takács F. 6 (3), Birtalan-Gidai 2, Hadnagy 1, Szilovics 4, Szatmári 2 Csere: Binó (kapus), Török R. 1 (1), Imrei 2, Tóth G. 1, Kiss K. 3, Ács 1, Cifra, Gaylhoffer 2, Tóth M. 2
Vezetőedző: Penszki Gergely

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 4, Malovics 3, Szabados 2, Szöllősi-Zácsik 3, Tóth E. 6, Sallai 2 Csere: Suba (kapus), Sziráki 4, Pál T. 11, Fekete B. 2, Mihálffy 3, Horváth D. 1, Gerháth 3, Juhász E. 2

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/0
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 3-0; 10. p.: 4-5; 16. p: 9-9; 20. p.: 9-15; 29. p.: 13-23; 40. p.: 16-34; 54. p.: 24-43

A női kézilabda Magyar Kupa 3. fordulójában az NB I/B nyugati csoportjának 5. helyén álló Vasas frissen felújított otthonába látogattunk. Mindkét együttes nagyon pozitív előjelekkel várhatta a szerdai összecsapást: a mieink a Debrecent győzték le a hétvégén, a piros-kékek pedig a Kozármislenyt múlták felül.

A papírforma – már csak az osztálykülönbség miatt is – Golovin Vlagyimir együttese mellett szólt, mégis az 5. percben a vendégszurkolók kezdtek kényelmetlenül fészkelődni a Sterbinszky Amália nevét viselő kézilabdacsarnok műanyag ülésein: 3-0-ra vezetett a Vasas. Szerencsére egész hamar le tudtuk dolgozni hátrányunkat, a 10. percben már 4-5-öt mutatott az eredményjelző. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy mindkét csapat rengeteg hibával játszott, a játékosok szinte többet passzoltak az ellenfelekhez, mint saját társaikhoz. A nagy adok-kapokból szerencsére mi jöttünk ki jobban, az első félidő derekán le is ráztuk ellenfelünket, a szünetre már 11 gól volt a fórunk (14-25).

A második félidő sem hozott nagy változást, folyamatosan nőtt az előnyünk, Golovin Vlagyimir pályára küldött mindenkit, aki eddig kevesebb lehetőséget kapott. Csapatunk legeredményesebb játékosa a 11 találatot jegyző Pál Tamara volt, aki a Debrecen után a Vasasnak is számos kellemetlen percet okozott. Bár a csereként beálló kapus, Binó Boglárka időnként borsot tudott törni a mieink orra alá, még így is majdnem 20 góllal többet szereztünk ellenfelünknél, magabiztosan vívtuk ki a továbbjutást (28-46).

A mieinknek most másfél hetünk van felkészülni soron következő bajnoki mérkőzésére: november 9-én a Szombathelyi KKÁ-t látjuk vendégül az Elektromos-csarnokban.

Golovin Vlagyimir:Tipikus hétközi, izgalommentes meccs volt. Tettük a dolgunkat, igaz, nem olyan extázisban, mint a hétvégén, de a legfontosabb a továbbjutás.