Ritmikus gimnasztika
Pigniczki Fanni

Legyőztük a Dunaújvárost (GALÉRIA)

Publikálva: 2019.08.11 Frissítve: 2019.08.11 Kézilabda

Döcögősen kezdte csapatunk ötödik felkészülési mérkőzését, de Golovin Vlagyimir tanítványai fordítani tudtak.

MTK Budapest–Dunaújvárosi Kohász KA 33-30 (15-15)
Elektromos-csarnok, 150 néző
Vezette: Réti, Szedmák

MTK Budapest: Suba – Dávid-Azari 2, Mihálffy, Dakos 3, Szabados 1, Tóth E. 5 (1), Fekete B. 4
Csere: Sági – Gerháth 6, Pál T. 8 (3), Zsiborás 3, Juhász E., Szöllősi-Zácsik 1, Sziráki, Horváth D.

Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3
Kiállítások: 10, ill. 4 perc

Női kézilabdacsapatunk szombat délután játszotta ötödik felkészülési mérkőzését. A mieink ellenfele ezúttal az előző idény 9. helyezettje, a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese volt.

Álmosan kezdtük a találkozót, jóval több hibát követtünk el, mint ellenfelünk, nem csoda hát, hogy a 13. percben 4-9-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban – Golovin Vlagyimir időkérését követően – kezdett magára találni csapatunk, szépen, lassan összeállt a védekezésünk, így a szünetre le tudtuk dolgozni hátrányunkat (15-15).

A lányok szerencsére ott folytatták a második félidőben, ahol nem sokkal korábban abbahagyták, és pár perc alatt háromgólos előnyre tettek szert. Ezt követően ugyan volt, hogy faragni tudott hátrányából a Kohász, de már nem engedtük ki a vezetést a kezünkből, és háromgólos győzelmet arattunk (33-30).

Csapatunk legközelebb augusztus 15-én lép pályára, újfent a Dunaújváros lesz az ellenfél.

Golovin Vlagyimir: Sokat beszélünk, hogy min kellene javítani, meg hogyan, de az effajta megerősítések kellenek az előrelépéshez. Sokáig vezetett a Dunaújváros, de apránként felzárkóztunk, és ami a legfontosabb, a végjátékban már keveset hibáztunk.