Publikálva: 2018.03.04 Frissítve: 2018.03.03 Kézilabda

MTK Budapest: Terenyi 1, Hlogyik – Tóth E. 1, Karnik 4 (4), Sallai 1, Slakta, Valovics 2, Kovács G. 2, Barna 1, Kuti, Mód, Dakos 4, Termány 3, Gorilszka 2, Stranigg, Blazsek

Érd: Janurik, Foggea – Lasource 5, Gávai 3, Bernát, Szabó L. 6 (3), Bulatovics 3, Kisfaludy, Klivinyi, Kiss N. 4, Signate 1, Roberts 1, Krpez Slezak 6 (2), Tóth G. 1
Vezetőedző: Szabó Edina

Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 3-3; 16. p.: 4-9, 25. p.: 6-16; 35. p.: 9-21; 49. p.: 15-25, 57. p.: 18-30

A K&H női kézilabdaliga 16. fordulójában a harmadik helyen álló Érd látogatott az Elektromos Csarnokba. A két csapat őszi meccsét 23-17-re Szabó Edina tanítványai nyerték, de a vereség ellenére voltak biztató jelek a mieink játékában.

Ezúttal sajnos csak 3-3-ig tudtuk tartani a lépést a rendkívül motiváltan pályára lépő vendégekkel. Ezt követően valami megtört bennünk, elkezdtünk hibát hibára halmozni, eladtuk a labdákat, akadozott a támadójátékunk, így a félidő derekára már öt gól volt az Érd előnye. A vendégek a folytatásban sem lassítottak, így a szünetben már tíz volt a két csapat között (8-18).

Nem tudni pontosan, mi hangzott el a hazai öltözőben a félidőben, de bármit is mondott Golovin Vlagyimir, meglett a hatása. Felkeményedett a védekezésünk, ennek következtében Terenyi Bianka is bravúrokkal tudta segíteni csapatunkat, ráadásul ki nem kényszerített hibákból is kevesebbet láttunk a szünet után. Nyilván, az Érd túl jó csapat ahhoz, hogy tízgólos hátrányból akár csak szorossá is tudjuk tenni ellenük a mérkőzést, de a második játékrészben már többé-kevésbé méltó ellenfelei voltunk a tavalyi bronzérmesnek (21-30).

Együttesünk március 10-én, szombaton, Dunaújvárosban a DKKA otthonában javíthat.