Publikálva: 2019.05.08 Frissítve: 2019.05.12 Tenisz

A franciaországi Cagnes sur Mer-ben nyert Timi.

Open de Cagnes-sur-Mer Alpes-Maritimes, összdíjazás: 80 ezer dollár, (23,1 millió forint) salak, egyes, 2. forduló:

Babos Tímea-Priscilla Hon (ausztrál) 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)

A mérkőzés 1 óra 53 percig tartott a franciaországi ITF-versenyen.

Az 59 perces első játszmában Timi bréklabdáról hozta az adogatását 1:2 után, majd 30-ra elnyerte ellenfele szerváját. Hon azonnal egyenlített, fogadóként csak egy labdamenetet veszített. Ebben a játszmában az eső miatt átmenetileg szünetelt a játék.

A folytatásban kiegyenlített volt a mérkőzés, aztán 4:4 után újabb gyors brékváltás történt. A következő két gémet hozta az adogató, így jött a tie-break. A rövidítés elején mindkét játékos elveszítette szerváját, 4-4 után viszont csak Timi nyert labdamenetet, először fogadóként, majd kétszer adogatóként.

A második felvonás nyitányaként Hon brékelt 30-ra, majd 3:1-re is vezetett. Az MTK Budapest játékosa a hatodik gémet nagy csatában nyerte, a harmadik fogadóelőnyt kihasználva. Majd 4:3 után Timi 30-ra nyerte ellenfele szerváját, de utána adogatóként pont nélkül maradt.

A folytatásban mindkét játékos hozta a szerváját, jöhetett a második tie-break.

A rövidítést remekül kezdte Timi: 1-1 után fogadópontot nyert majd elhúzott 4-1-re. Újabb minibrékkel már 5-2-re vezetett, majd megnyerte egyik adogatását. Végül Timi újabb fogadóponttal zárta le a mérkőzést.

A negyeddöntőben az üzbég Lepcsenko vár Babosra.

Fotó: Pascal Ratthé

Forrás: babostimea.hu