Fekete Bozsana

Tenisz: Babos Timiék az első körben búcsúztak párosban a US Openen

Publikálva: 2024.08.28 Frissítve: 2024.08.28

Az első fordulóban búcsúzott a US Openen a női párosok küzdelmétől Babos Tímea és Nadja Kicsenok. A magyar, ukrán kettőst a kilencedik helyen kiemelt amerikai Kenin, Mattek-Sands duó győzte le két szettben.

Előzetesen a Kenin, Mattek-Sands páros jóval esélyesebbnek számított. Az amerikai kettős rögtön az első szettben elvette Babosék adogatását, és mindössze 11 perc alatt 3:0-s vezetésre tett szert. Majd a következő, rendkívül küzdelmes, tíz percig tartó gémben a magyar, ukrán duó hozta a szerváját. Sajnos viszont ez volt az egyetlen játék, amely Baboséké lett ebben a szettben, amit végül az amerikaiak 6:1-re megnyertek.

A második játszma is hasonlóan kezdődött. Kenin és Mattek-Sands 2:0-ra elment, majd 5:3 után a kilencedik gémben Timiék két meccslabdát is hárítottak. Azonban 5:4-nél már Keninék szerválhattak, és villámgyorsan el is jutottak 40:0-ig, vagyis három meccslabdáig. Babosék az elsőt még hárították, de utána az amerikai páros nem hibázott, és 6:4-re hozva a játszmát, megnyerte a mérkőzést.

US OPEN, NEW YORK
PÁROS, 1. FORDULÓ
NŐK
Sofia Kenin, Bethanie Mattek-Sands (amerikai, 9.)–Babos Tímea, Nadja Kicsenok (magyar, ukrán) 6:1, 6:4

(Forrás: Nemzeti Sport)

Korábbi bejegyzések
21:31 Kosárlabda: döntőbe jutott a női válogatott a ruandai vb-előselejtezőn
18:35 Tenisz: Nagy Adrienn tornagyőztes párosban Krakkóban
19:11 Kosárlabda: fontos győzelem Fülöp-szigetek ellen a ruandai világbajnoki előselejtezőn
20:56 Tenisz: Babos Tímeának nem sikerült a továbbjutás Monterreyben
16:23 Taekwondo: Salim Omar nem bírt a negyeddöntőben olasz ellenfelével
13:02 Taekwondo: Salim Omar negyeddöntős az olimpián