Atlétika
Krizsán Xénia

Vívás: Wimmer Dorina nyerte az isztambuli junior világkupát!

Publikálva: 2023.02.04 Frissítve: 2023.02.04 Vívás – tőr/párbajtőr

Fiatal párbajtőrözőnk fantasztikusan teljesített Törökországban.

Egyesületünk párbajtőrözője, Wimmer Dorina kitűnően kezdte az isztambuli junior párbajtőr világkupát, hiszen a csoportkörből öt győzelemmel és egy vereséggel jutott tovább. Dorina ezután a 16-ig magabiztosan menetelt, itt pedig kiélezett meccsen, 9-8-ra verte honfitársát, Szarvas Ritát, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Dorina ezután megállíthatatlan volt: a negyeddöntőben 15-6-ra, az elődöntőben 15-10-re, a fináléban pedig 15--8-ra győzött, ezzel begyűjtötte az aranyérmet. Klubtársa, Fábián Kamilla 24., Miskó Dorina 53., Gálfalvy Réka a 77. lett.

Ezzel egyidőben a fiúk Bázelben vettek részt junior párbajtőr világkupán: itt Somody Soma szerepelt legjobban egyesületünkből, aki a 40. helyen zárt.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!