Tenisz
Babos Tímea

Vívás: Szatmári András ötödik lett a padovai Grand-Prix versenyen

Publikálva: 2022.05.22 Frissítve: 2022.05.22 Vívás – kard

Klubunk olimpiai bronzérmes kardvívója, Szatmári András a negyeddöntőig menetelt Olaszországban.

Vasárnap Péch Miklósnak és Szatmári Andrásnak szurkolhattunk a padovai rendezésű kard Grand Prix-versenyen. Előbbi a csoportból jutott a 64 közé, míg utóbbi alanyi jogon a főtáblán kezdett.

Miklós a tokiói olimpia ezüstérmesével, Luca Curatolival meccselt a 32 közé jutásért. Ugyan szoros asszót láthatott a közönség, Curatoli nyert 15-12-re, ezzel ő jutott tovább, míg Szatyi 15-10-re verte Federico Ricciardit.

Klubunk kiválósága a 32 között William Deary ellen diadalmaskodott 15-13-ra, majd Dario Cavaliere ellen nyert 15-12-re, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőben sajnos Elliot Bibi 15-11-re verte Andrist, aki így az ötödik helyen zárta a versenyt.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!