Atlétika
Endrész Klaudia

Vívás: Szatmári András nyerte a Magyar Kupa első fordulóját

Publikálva: 2021.10.30 Frissítve: 2021.10.30 Vívás – kard

Klubunk kardvívója, Szatmári András egész nap nem talált legyőzőre.

Budapesten rendezték a kardvívók Magyar Kupa-sorozatának első állomását, melyen Péch Miklós és Szatmári András képviselte klubunkat. A csoportkört mindketten könnyedén abszolválták, majd a 16-ba is bekerültek.

Sajnos Péch Miklósnak nem sikerült bejutni a negyeddöntőbe, miután 15-13-ra kikapott Kossuth Bálinttól, ám Szatmári András tovább menetelt. A nyolc között jött Szatyi legnehezebb meccse, de sikerült Noseda Szabolcsot óriási csatában, 15-14-re legyőznie.

Klubunk olimpiai bronzérmes kardozója az elődöntőben 15-10-re győzött Habony Viktor ellen, a döntőben pedig Galgóczy Tamást verte 15-11-re, ezzel megnyerte a kupa első fordulóját.

Eredmények. Férfi kard egyéni Magyar Kupa, UTE vívóterem, 57 induló. Végeredmény: 1. Szatmári András (MTK Budapest, edző: Gárdos Gábor), 2. Galgóczy Tamás (Vasas), 3. Kossuth Bálint (UTE) és Habony Viktor (Vasas), 5. Iliász Nikolász (UTE), 6. Noseda Szabolcs (Szigetszentmiklós), 7. Nagy Kristóf (UTE), 8. Horváth Gergő (Honvéd). A döntőben: Szatmári-Galgóczy 15-10.

Vívás: Szatmári András nyerte a Magyar Kupa első fordulóját

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!