Kosárlabda női
Burján Laura

Vívás: Szatmári András hatodik lett Tbilisziben

Publikálva: 2022.01.16 Frissítve: 2022.01.16 Vívás – kard

Klubunk olimpiai bronzérmes kardvívója, Szatmári András a legjobb nyolcig menetelt a georgiai világkupaversenyen.

Kitűnően kezdte a hétvégét klubunk kardvívója, Szatmári András, hiszen a Tbilisziben rendezett világkupaversenyen hibátlan teljesítménnyel jutott túl a csoportmérkőzéseken.

A főtáblán Szatyi előbb 15-6-ra verte a francia Charles Colleau-t, majd 15-9-re győzött a tunéziai Fares Ferjani ellen. A magyar klasszis a nyolcaddöntőben azt a dél-koreai Ku Bongilt győzte le 15-9-re, aki csapatban olimpiai bajnoki címet nyert Tokióban.

A legjobb nyolc között újabb dél-koreai olimpiai bajnok következett Kim Dzsonghvan személyében, aki 15-12-re legyőzte Szatmárit, aki így a hatodik helyen zárta a viadalt. Péch Miklós a csoportmérkőzések után 15-7-re kikapott az ukrán Andrij Jagodka ellen, így a 128 között búcsúzott a versenytől.

A verseny hétfőn a csapatversenyekkel zárul.

Borítókép: Magyar Vívó Szövetség

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!