Taekwondo
Patakfalvy Luca

Vívás: Szatmári András a 32 között búcsúzott a budapesti világkupaversenyen

Publikálva: 2022.03.19 Frissítve: 2022.03.19 Vívás – kard

Puy Sebestyén és Péch Miklós a 64, Szatmári András a 32-ig jutott a hazai megmérettetésen.

Pénteken a csoportmérkőzésekkel és a főtábla első két fordulójával kezdődött a BOK-csarnokban a férfi kardozók világkupaversenye. Klubunkat tokiói olimpiai bronzérmesünk, Szatmári András, Péch Miklós, valamint Puy Sebestyén képviselte. Előbbi a csoportkörben öt győzelemmel és egy vereséggel közvetlenül a 64 között folytathatta, míg Sebetyén kettő, Miklós három győzelemmel a legjobb 128 közé került.

Sebestyén itt 15-6-ra verte Vígh Benedeket, ám a japán Streets ellen 15-12-re kikapott, míg Péch Miklós a georgiai Beka Bazadze elleni 15-14-es sikere után Colin Heathcock ellen 15-10-es vereséget szenvedett, így szombaton már csak Szatyiért szoríthattunk.

Andris a 64 között 15-13-ra győzött Colin Heathcock ellen, ám ezután honfitársa, a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron 15-9-re verte, ezzel klubunk kiválósága búcsúzott, és a 27. helyen zárt egyéniben. Vasárnap a csapatversennyel folytatódik a küzdelem.

Fotó: Magyar Vívó Szövetség

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!