dr. Nguyen Anasztázia

Vívás: Wimmer Dorina aranyérmet nyert

Publikálva: 2023.01.21 Frissítve: 2023.01.21 Vívás – tőr/párbajtőr

A szombati versenynapon egyéniben mutathatták meg magukat sportolóink a junior magyar bajnokság első napján.

Január 21-22. között a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok ad otthont a junior vívó magyar bajnokságnak. Párbajtőrözőink egyéniben és csapatban is pástra lépnek. A férfiak versenye már délelőtt 10:00 órától, míg a női mezőny párharcai 14:00 órától rajtolt el.

A férfiak mezőnyében négy kék-fehér sportolóért szoríthattunk, akik közül Koska-G. Bendegúz és Balázs Bence ‒ éppen klubtársa ellen ‒ az első összecsapásán alulmaradt, míg Somody Soma és Gálik Balázs sikerrel vette az első akadályt. Kettejük közül Somody Soma az elődöntőig menetelt, és végül bronzéremmel zárta a megméretést, míg Gálik Balázs negyedik lett.

A nőknél tizennyolc sportolónk szállt harcba a legjobb eredmény megszerzéséért. A népes számú indulóink közül két dobogós helyezést is szereztek a mieink. Wimmer Dorina nem talált legyőzőre, így a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Rajta kívül pedig Gálfalvy Réka nyakába akasztottak bronzérmet.

A magyar bajnokság vasárnap a csapatversenyekkel folytatódik.