Atlétika
Krizsán Xénia

Vívás: Bartkó Levente a 32 között búcsúzott a junior világbajnokságon

Publikálva: 2022.04.08 Frissítve: 2022.04.08 Vívás – tőr/párbajtőr

Klubunk párbajtőrvívója egy tusra volt attól, hogy bekerüljön a legjobb 16 közé a dubaji világbajnokságon.

Pénteken a junior párbajtőrözők léptek pástra a Dubajban zajló junior és kadet világbajnokságon. Klubunkat Bartkó Levente képviselte, aki kitűnően kezdte a viadalt, hiszen a csoportban hatból öt asszóját megnyerte, ezzel bejutott a legjobb 128 közé.

Levi a főtáblán először a szerb Milos Djurovics ellen aratott 15-11-es sikert, majd az észt Oliver Laasikot verte 15-10-re. A legjobb 32 között honfitársával, Kovács Gergellyel vívott egyesületünk fiatal sportolója.

A magyar házirangadó rendkívül izgalmasan alakult, de sajnos 9-8-ra a Honvéd vívója nyert, így Levi a 18. helyen zárt. Szombaton a női kadet párbajtőrözők mezőnyében Wimmer Dorinának szurkolhatunk, míg vasárnap a junior férfi csapatversenyt rendezik.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!